Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » "Föl, torreádor, öld meg a...

Laji2 kérdése:

"Föl, torreádor, öld meg a bikát! " PONTOSAN ezt a dalszöveget ismeri valaki?

Figyelt kérdés

(Bizet: Carmen)

Tehát nem a frissebb, mindenféle énekelhetetlen, kiherélt fordítást. Félreértés ne essék: nem vagyok híve az állatkínzásnak, a bikaviadalon a torreádort lógattam volna lámpavasra. De a PONTOSAN a fentebbi részletet tartalmazó fordítás nyelvileg helyes és kiválóan énekelhető.



2017. aug. 19. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ilyet lehetett találni: [link]
2017. aug. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
Igen, én pl ismerem. De mi a kérdés?
2017. aug. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mojjo: nos, természetesen a dalszövegre lenne szükségem. :) Csak arra az egy sorra emlékszem.
2017. aug. 20. 11:08
 4/11 Mojjo ***** válasza:
@3: de nem ezt kérdezted. Csak azt, hogy ismeri-e valaki. Én ismerem ugyan, de nem tudnám leírni ide a szöveget, szóval ebben nem tudok segíteni.
2017. aug. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eredetileg úgy fogalmaztam meg, hogy ezt keresem, de a rendszer kötelezően kérdőjelet várt tőlem. :)

De ha ismered, az azt jelenti, el tudod énekelni. Nagyon nagy kérés lenne, hogy bepötyögd? Sok időt ráfordítottam, de a hálóról bizony eltakarították. :(

2017. aug. 20. 11:19
 6/11 A kérdező kommentje:
Hopp - most olvastam megint, "nem tudnád leírni". Akkor, sajnos, Te is az én cipőmben jársz...
2017. aug. 20. 11:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, megadtam a linket. Amit te kérdezel, „Fel torreádor, öld meg a bikát! Hajtsd fel a farkát, köpd ki a fikát!” csak a köznyelvben létező, átköltött szöveg. Kb. olyan, mint amikor a gyerekek a Rákóczi-induló dallamára azt éneklik, hogy: Nagy Pali, Nagy Pali mindent lát, szemüvegen át, bika valagát...
2017. aug. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez megdöbbentő. (Mert olyan jól énekelhető.) Biztos vagy benne? Ismered a dalszínházakban ["operaˇ"] énekelt szöveget, vagy abból ítélsz, hogy a Sok [Google] kidob ilyen találatokat? (Mert azokat, ugye, én is láttam.) Nekem sokkal valószínűbbnek tűnik, hogy a polkorrekt elvtársak vágták haza ezt is.
2017. aug. 20. 11:45
 9/11 Szep Levi válasza:
A forma 1 dobógóján csak ének nélkül szól nem tudom
2021. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szep Levi válasza:

Várj tudom az iskolást: ESCAMILLO

Üdvözlöm, s hálával viszonzom

Önöknek e meleg fogadtatást!

A hős Torero csak harcra vágyik,

Mert a harc, mert a harc neki örömet ád!

Kész már a tér a viadalra,

És mindenütt sok ezer nép,

A zúgó tömeg fejvesztve tombol,

Nem lát, nem hall,

Már csak zúgva dürög a taps!

Szörnyű lárma és zsivaj árja

Vadul űzi át a harc terét,

Mert a bátrak ünnepnapja van,

Kiknek szívük a helyén!

Fel hát! Előre! Fel hát! Ah!

Torreádor, légy bátor! Torreádor, Torreádor!

Gondold meg, gondold meg, hős csatár,

Hogy két szép szemsugár

Szerelmi üdvre vár, Torreádor!

Szerelmi üdvre vár

2021. máj. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!