Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ember 20kHz-ig érzékeli a...

OOCsabiOo kérdése:

Az ember 20kHz-ig érzékeli a hangokat, akkor mi értelme van olyan hangszóróknak amik 25kHz vagy 60kHz-ig mennek?

Figyelt kérdés

Észrevettem már hogy minél nagyobb a freki tartomány annál drágább, de mi értelme van a KEF MUON Hangfalnak?

60millióba kerül..



2017. aug. 19. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nincs köze az árnak a tartományhoz,van nekem 46 kHz-s fülesem és nem volt drága de eléggé túlzás ezt ráírni.Ha te a 20 kHz-t hallod akkor emberfeletti hallásod van mert egyrész a korral csökken,másrészt már a 10-nél is kezd kevésbé érzékelhetővé válni.Van olyan fejhallgató ami a drága kategória de csak 22 kHz,inkább a dB érték lehet lényegesebb mert ha az magas akkor nehezebb túlhajtani,valamint az ellenállása ami még meghatározó tényező
2017. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mojjo ***** válasza:
50%
A háromvonalas C (magas C, vagy C6 vagy c''') 440Hz-es kamara A hang mellett, kiegyenlített hangolásnál 1046 Hz, azaz alig több mint 1 kHz. Ismétlem: a magas C. Mariah Carey rekordja a négyvonalas G volt, amit el tudott érni valaha is - alig kicsivel 3 kHz felett Egy zongora legmagasabb hangja az ötvonalas C, kb 4,2 kHz. Szóval nemhogy a 60 kHz, de a 10 is kb értelmetlen.
2017. aug. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 laji2 ***** válasza:
100%

Mojjo: azzal a tízzel én vitába szállnék. Szerintem a felharmonikusok miatt nem helytálló az állításod.


Életkoromnak megfelelően már csak 15-15.5 kHz-ig hallok, de mégis: 20 kHz-ig terjedő FLAC-at (könnyűzene volt) áttettem különböző minőségű MP3-ba, s bizony, nagyon éreztem., amikor már csak 14-ig, 12-ig stb. vitt át.


No hogyne, a megmaradt tartomány minőségén is ront a további tömörítés, de én nem merném csak ennek számlájára írni. Egyszer majd kipróbálom, Hangvárossal [Audacity] levagdosom lépésenként a felsőbb rezgéseket, Jósávval [foobar] vakpróbán összehasonlítom.

2017. aug. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mojjo ***** válasza:
@3: igazad lesz a felharmonikusokkal.
2017. aug. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a tűéles cintányér egy "parányit" magasabb hangon szól, mint Mariah Carey.

A másik meg, hogy a hallás, és az érzékelés nem ugyanaz. Többet érzékelünk, mint amit hallunk.

Pl: 20Hz alatt nem igazán hall senki semmit, de a testén mindenki érzi a hullámokat. Minden rezgés érzékelhező. Az már más dolog, hogy nem halljuk hangként.


Innen a hangfegyverek ötlete is. Nem halljuk, de leszakadnak tőle szerveink.

2017. aug. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!