Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azoktol kerdeznem, akik...

Azoktol kerdeznem, akik zongoraznak. Szeretnem ujrakezdeni, es fejleszteni magam. Mit tanacsolnatok? Valami bevalt modszer? Tobbi lent

Figyelt kérdés

4 evig tanultam zongorazni, aztan hosszu evekig nem volt ra lehetosegem. Most hobbi szinten szeretnek jatszani, pl. nehany karacsonyi dalt fejbol stb.


Azt hogy lehet elsajatitani, hogy ha hallas utan szeretnek lejatszani egy darabot - kotta nelkul - akkor kiserni tudjam magam (bal kezzel)? Nekem ilyesmit nem tanitottak a zeneiskolaban. Jobb kezzel barmilyen dallamot le tudok jatszani hallas utan, csak az ugy keves. Van valami video, ahonnan meg tudnam tanulni ezt?


Illetve mennyi ido alatt lehet eljutni arra a szintre, hogy (egy egyszerubb) kottabol kapasbol lejatszok egy darabot? Mert nekem csak ugy megy, ha kulon kezzel begyakorlom, aztan meg `osszerakom`, de elso olvasatra nem tudom ket kezzel meg.


2017. aug. 21. 16:48
 1/7 anonim válasza:
Bal kezet úgy tudsz lejátszani hallás után, ha abszolút hallásod van, vagy ismered az intervallumokat, felismered, hogy a jobb kéz adott hangjához milyen intervallum illik vagy milyet hallasz oktávval vagy két oktávval mélyebben és meghallod a harmóniákat is. Ha ez megvan 1 hónap alatt le tudsz játszani egy karácsonyi repertoárt ;) vagyis hát én magamból indultam ki, remélem segített azért, sok sikert a zenéléshez
2017. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt az intervallumos dolog barki el tudja sajatitani? Ha igen, mennyi ido kell hozza? (Regota zongorazom)
2017. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
1. vagyok Vélemenyem szerint attól függ, mennyire vagy zenei beállítottságú, közrejátszik a hangszer, zeneelmélet és a hallás is. Intervallumot nem olyan egyszerű elsajátítani, de alapokat pl. tiszta kvart hallása (sziréna) tiszta kvint (hangszerek hangolása)disszonanciát is meghallod, de ha mondjuk kórusba jársz, akkor megjegyezheted az olyan intervallumokat akkor, mikor a hangokat adja meg a karmester.
2017. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
mondjuk olyan 5-6 év komoly foglalkozással (megint előző)
2017. szept. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
1. vagyok Vélemenyem szerint attól függ, mennyire vagy zenei beállítottságú, közrejátszik a hangszer, zeneelmélet és a hallás is. Intervallumot nem olyan egyszerű elsajátítani, de alapokat pl. tiszta kvart hallása (sziréna) tiszta kvint (hangszerek hangolása)disszonanciát is meghallod, de ha mondjuk kórusba jársz, akkor megjegyezheted az olyan intervallumokat akkor, mikor a hangokat adja meg a karmester. Én 10 éve zongorázom és 9 éve járok kórusba, így könnyebb 17/L
2017. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
bocs a 2x-es választ
2017. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem baj ha első látásra nem megy... Én 6. éve zongorázok, 11 éves vagyok és amúgy nemsokára megyek Budapestre... De én is csak gyakorlással tudok lejátszani egy darabot... Jelenleg 3 órát (?!) kell gyakorolják naponta...
2017. szept. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!