Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nekem nincs ízlésem vagy...

Nekem nincs ízlésem vagy felfordult a rap műfaja?

Figyelt kérdés

Mindenhol 17-23 éves gyerekek rappelnek. Ez folyik a csapból. A rádióban is ez a Kendrick Lamar pörög, de elég egyhangú. Aztán ott van a Migos, Gucci Mane, Yelawolf, Whiz Khalifa, Eminem, XXXTenction, Drake, Kanye, Bobby Shmurda stb.

Ez mind rettenet szerintem. Kántálnak egy huszadrangú alapra, ami szinte mindenütt ugyanaz. Minden arról szól, hogy nagyon sok a pénz, sok füvet szívtak, fuldoklanak a punciban, vagy valami semmitmondó dolog, ami komolynak tűnik, de a semmiről beszélnek.

Amikor még én voltam fiatal, akkor 2pac, IceCube, NWA volt és jó volt. Én szó szerint ezen nőttem fel, már amikor 6 évesen az idősebb srácok pörgették a ki tudja honnan szedett albumokat és akkor szippantott be.

Utána jött 2000-es évek eleje és 50Cent, Eminem volt a csúcson. Ők mainstream zenét csináltak, de jobb volt. Később Eminem teljesen ellágyult és mára már csak hypeból él. Lehet ezzel megbántok valakit, de az az igazság. 50Cent volt az utolsó gangsta rapper. Nem így van??? :)



2017. aug. 25. 22:31
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
84%

A kort szerintem felesleges belekeverni a képbe. Nem rap ugyan, de az egyik kedvenc dalomnak, a Silverchair-től a Tomorrow-nak is 16 évesek voltak az elkövetői, és egy zseniális dal.

Kendrick-kel mi bajod van egyébként? A csávó két olyan erős koncepciós albumot tett le az asztalra, hogy máig azokat elemezgetik, a To Pimp a Butterfly-nak nagyon ütös jazz-es neosoul-os hangszerelése van, amit profi zenészek biztosítottak, szerintem az rohadt messze áll a huszadrangú alaptól. Plusz a témái is nagyon introspektívek, mint te azt lefested, úgyhogy erősen az a gyanúm, hogy kb. csak a Humble-t hallottad tőle, és az alapján képzeled el az egész munkásságát. A u-ban, az i-ban, a The Blacker the Berry-ben, a Mortal Man-ben, stb. hol van szó punciról, meg fűről? Meg ne feledkezzünk meg arról a dalról sem, amivel befutott: Swimming Pools, ami arról szól, ahogy egy rossz társaság nyomásának hatására túl messzire ment a bulikkal.

Eminemet meg minek kevered bele a hülyeségedbe amúgy? Én őt még csak nem is bírom annyira, de semmi köze ahhoz a modern trap szcénához, amiből a többi általad felsorolt előadó kikerül...

Kanye se teljesen értem, hogy hogyan illik bele neked a képbe, de azt már megszoktam, hogy az emberek az idiótaságai alapján ignorálják a zenei munkásságát.

50 Cent soha nem volt gangsta rapper, nem is akart az lenni, ő a műfaj bling era-jának a legnagyobb képviselője volt, és hatalmas hatással volt arra a kategóriájára a műfajnak, amit te utálsz.

"Lehet ezzel megbántok valakit, de az az igazság" - Nem bántasz meg senkit azzal, hogy félreinformált vagy és arra alapozol egy igen csak erős véleményt, amit univerzális igazságként akarsz kikiáltani.

A hip-hop napjainkban éli a második aranykorát, egy rakás új hangzás tör elő a semmiből, olyanokat csinálnak zenészek, ami korábban elképzelhetetlennek tűnt - az, hogy ez neked nem a stílusod, az egyéni szocprobléma.

Ha hajlandó vagy elszakadni a kilencvenes évektől, tudok ajánlani pár előadót: Kendrick Lamar (ezúttal hallgass is meg tőle valamit), Denzel Curry, Danny Brown, Joey Bada$$, Clipping, Injury Reserve, Tyler the Creator, Earl Sweatshirt, Injury Reserve, Run the Jewels, Death Grips. Megtapsollak, ha ezek bármelyikét beleilleszted a narratívádba. Plusz a '90-es indie rap szcéna legtöbb még élő képviselői máig aktívak, és a többségük máig üt, pl. Aesop Rock (a The Impossible Kid című album tavalyelőtti és kötelező), Atmosphere, MF DOOM, El-P...

2017. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
89%
*sokkal introspektívebbek
2017. aug. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:

Én elfogadom. De én 50Centet gangsta rappernek hívnám. Volt persze egy erős mainstream vonal is.

De én nem ilyen Candy Shopra, PIMP-re vagy In Da Club című zenékre gondolok.

Ha belehallgatsz, akkor keményen ott van a gangsta vonal is, főleg a korai időszakában.

Számtalan száma szól rablásról, arról, hogy hogyan árult drogot, hogy lő szét valakit, milyen stukkerekkel van felszerelve, hogy zúz szét, stb. Ez mi, ha nem gangsta?

Ilyen már nem nagyon van.

Ilyen Joey Badass féle csávókkal meg ne gyere, mert nem tudnak semmit. Ugyanaz, mint a Gucci Mane, csak ez 22 éves és már nem mutál, mint XXXTenction.

De imádom ezt a szakértői dumát, hogy kinek mekkora hatása volt a rapra meg mittudomén.

Egyszerű a képlet. Most már kis 17 évesek is rappelnek mert van Internet. Ezek a trap alapok meg szinte mind egyformák. Egyforma emberek, egyforma alapokra, egyforma zenéket gyártanak szép sorban.

Beismerem nem tetszik és elfogadom, hogy valaki szerint jó, de szerintem sehol sincsenek ezek a mostani arcok a régiekhez képest.

Most is Mr.Criminalt kell hallgatnom, mert a chicano rap még legalább nem ilyen puhány kattogós cucc.

2017. aug. 26. 00:01
 4/55 A kérdező kommentje:
Eminemet meg azért keverem bele, mert már nem csinál jó számokat, de még azért szedi ki a pénzt, mert lehet. Hiába képvisel kihalófélben lévő állatfajt, attól még a rádióba benyomják, meg pár fehér fiú meghallgatja a Riahannás nyávogásokat meg a Rap God szerű műanyag cuccot.
2017. aug. 26. 00:05
 5/55 A kérdező kommentje:
Igen, Kanye meg szimplán nem "százas" és önti magából az önimádó sorokat mindenféle zeneiséget mellőzve.
2017. aug. 26. 00:07
 6/55 anonim ***** válasza:
16%
[link] Mondj egy régi rappert, aki ennél tud jobbat. Várok.
2017. aug. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

Remélem 59%-os, hogy csak troll vagy és viccelődsz...

A gyerek végig azt mondogatja, hogy Gucci Gang...Ez nem rap, csak ismételget 2 szót...

2017. aug. 26. 00:12
 8/55 A kérdező kommentje:
Összegezve: ez egy idétlen kántálás. Bár a Gucci Ganget néha megszakítja néhány szóval, de akkor is... Ez semmi.
2017. aug. 26. 00:14
 9/55 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 50 Cent dalaiban előjönnek utcai, erőszakos témák, de nem az a kategória, mint 2Pac, Biggie, meg az NWA, nála ez is inkább az ilyen blinges egó-kép építésére szolgált. Amivel önmagában amúgy nincs baj, csak mondom, hogy nem volt mögötte olyan üzenet, ami mondjuk egy Public Enemy dalban, vagy NWA dalban van.

Joey Bada$$ ugyanaz, mint Gucci Mane? Van neked füled? Közük nincs egymáshoz. Meg semmi ésszerű kritikát fel se hoztál ellene - nem is nagyon van mit, a tag nagyon kreatív dalszövegíró, és mind az alapjai, mind a rappelési stílusa az old school boom bap feelinget hozzák, a legutóbbi albuma kifejezetten jazz-es lett. Élőben meg pláne rohadt ütős, amit művel.

"De imádom ezt a szakértői dumát, hogy kinek mekkora hatása volt a rapra meg mittudomén." - Bajod van az valósággal? Nem muszáj vele foglalkozni, de akkor belekötni se akarj. Figyelj, ez a képlet sem olyan bonyolult, az előadók nagy része nyíltan beszél arról, hogy mely más előadók voltak rájuk hatással, kik az inspirációk, stb. Ez nem ilyen sznob duma, amivel csak úgy dobálóznak az emberek, mentségként a kedvenceikkel szembeni kritikára, hanem fekete-fehér tény, amit maguk a zenészek mondanak ki legtöbbször.

"Egyforma emberek, egyforma alapokra, egyforma zenéket gyártanak szép sorban." - Ezzel most kicsit magamat fogom ismételni, de: van neked füled? A Migos, Wiz Khalifa, meg Drake hol egyforma? Nem azt mondom, én egyikőjüket sem szeretem, sőt, Wiz Khalifa egyik dalát tartom a legrosszabb hip-hop dalnak, amit ismerek, de attól még elég durván hallható a különbség köztük...

Tetszik, hogy semmi másra nem reagáltál amúgy, amit írtam. De még a saját gondolataidat sem nagyon fejtetted ki, csak felhozol egy-egy nevet, elmondod vagy azt hogy sz#r, vagy azt, hogy olyan mint a többi, és igaziból ennyi.

A "puhány kattogós cucc"-ra meg annyit, hogy komolyan hallgass bele pár előadóba, amit írtam... Nem azért írtam őket, hogy én most aztán jól megcáfolom, amit gondolsz, hanem tényleg jóindulatú javaslatként. Persze, be lehet csukni szemet-fület és elzárkózni minden újdonságtól (rengeteg előadót az általad felsoroltak közül én sem szeretek amúgy), de szerintem önpusztító viselkedés elkönyvelni egy egész korszakot valamilyennek, úgy, hogy a töredékét sem ismered.

2017. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%
Bakker, a többi írásodról lemaradtam, amíg a saját válaszomat írtam. A Kanye-s sorra reagálnék még: mi az hogy minden zeneiséget mellőzve? A My Beautiful Dark Twisted Fantasy-nek elképesztően grandiózus hangzása van, amiről egy nagyobb csapat hangszeres zenész és énekes gondoskodott, ráadásul tele van az album érzelmi töltettel. A Yeezus-ra meg lehet bármit mondani, de semmi nem hasonlít rá. Persze, önimádóak a sorai, és nem százas a csávó, de rengeteg művész járt hasonló cipőben, producerként márpedig nagyon tud a tag.
2017. aug. 26. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!