Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tinik, fiatalok, szoktatok...

Tinik, fiatalok, szoktatok ehhez hasonló zenéket hallgatni?

Figyelt kérdés

Először is, már úgy 7-9 éves koromban megízleltem, h albumokat sokkal jobb hallgatni, mint számokat. Szóval inkább albumokat sorolnék. Rengeteg kedvenc van, egyszerűen beszív mindegyiknek a világa, és nem enged, imádom az összes számot rajtuk, még az egyszerűbbeket is, ilyenkor nem tudom, h miért visz rá valakit a lélek, h ilyen Despacitokat hallgasson, szóval ezt most ajánlásnak is szánom azoknak akik ilyenek, hátha csak nem ismerik.


Kezdeném a régebbi érával!


Genesis - Selling England by the Pound

Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway


továbbá a Foxtrot, Nursery Cryme is elég kedvenc, főleg az előbbin található Supper's Ready miatt.


Pink Floyd - The Dark Side of The Moon

Pink Floyd - Wish You Were Here

Pink Floyd - The Wall

Yes - Close To The Edge

David Bowie - The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars


80as-90es évek


Talking Heads - Remain in Light

Depeche Mode - Black Celebration

Radiohead - Ok Computer


2000 utániak:


Porcupine Tree - Deadwing

Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet

Porcupine Tree - In Absentia

Radiohead - In Rainbows

Radiohead - Amnesiac

Nightwish - Century Child

Nightwish - Once


Ami együtteseket még nagyon szeretek: Iron Maiden, Marillion, Pearl Jam, Faith No More, Rage Against the Machine, System of a Down, R.E.M., Led Zeppelin, Jethro Tull stb.


De az említettek kb. a kedvenc albumaim.


Zenék, amelyekből már hallottam picit, de még mostanában szeretném meghallgatni: Pain of Salvation, Opeth, Steven Wilson, King Crimson, Sonata Arctica


Szóval ezek pörögnek nálam, van akinél hasonló? 18/f



2017. szept. 15. 02:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
De pld. ha elektronikus, még nagyon szeretem a Kraftwerk világát, Radioactivity, Autobahn, vagy Jean Michel Jarre is elég király zenét csinált.
2017. szept. 15. 03:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A 22 már nem tini, de a fiatal kategóriába talán belefér, szóval: igen, szeretem a progresszív, meg alternatív rockot.

"ilyenkor nem tudom, h miért visz rá valakit a lélek, h ilyen Despacitokat hallgasson" - Az, hogy ők azt szeretik. Lehet valaki masszív zenefüggő úgy, hogy ezeknél popposabb dolgokat szeret.

A Tool szándékosan maradt le a listáról, vagy ők kimaradtak az életedből? Csak mert ha utóbbi, akkor sürgősen pótold őket!

2017. szept. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Genesis, Pink Floyd, Jethro Tull és King Crimson hatalmas kedvenc.
2017. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És ez biztos, h saját választás, vagy inkább azért hallgatják mert ez a divatos, ehhez szoktatták hozzá őket, ezt adták a szájukba? És vajon hallottak már ilyen zenét, vagy egyáltalán nem is ismerik, és ennek hiányából fakad, h megmaradtak a slágereknél? Ha ismerik én akkor is azt tapasztaltam, ezzel nem tudom ti hogy vagytok, h ezek a zenék azért nem azok, amik első hallásra a kedveceid lesznek. Elsőre már hallod, h jó, de kell 4-5 végighallgatás legalább, h teljesen beszippantson, lehet csak 8-10edjére értem el azt, h na most! Ez szerintem azért van mert annyira bonyolult, hosszú némelyik, h az ember nyílván elsőre még csak kapkodja a fejét. Időt kell adni nekik, de akkora élmény után, sőt már maga az ismerekedés az, és annyira be tud szippantani. Ezek a progresszív konceptalbumok kész világok, univerzumok! Ti egyébként a progresszív rockon/metálon kívül még mit szerettek, alternatív rock, symphonic metal? Bár nem szeretem a dobozolásokat, de eddig amik tetszettek általában ebbe sorolták, de látjátok, h szeretek sokkal keményebb, agresszívebb dallamú, szövegvilágú, igazi lázadó zenéket is, mint System vagy a RATM, sőt elfelejtettem, h a punkot is nagyon szeretem, főleg a Sex Pistolst, Dead Kennedyst. A változatosság a legjobb, ezekbe a zenkébe is azt szeretem, h olykor elképesztő zúzosak, de valami gyönyörűség mindig van bennük, vagy tényleg ilyen szívbemarkoló részek, és nem úgy erőltetetten, izzadtságszagúan, mint egy "See You again"be. A King Crimsontól én pár számot ismerek, nem hallgattam még teljes albumát, az a baj, h azért haladok kicsit lassan, mert ha megtetszik egy album, képes vagyok 0,5-1 éven át szinte azt hallgatni, mostmár ezt pár hétre-hónapra fogtam, de volt, h egy évemet 1-2 album töltötte ki zeneileg, meg azok a számok, amiket mellé hallgattam mindenfelől. De megvan, h miket akarok még hallgatni, nagyjából feltérképeztem magam mi tetszik nekem, a TOOLt ismerem, elég sok zenekart ismerek így névről, meg egy-két számát hallottam, a Tool-al is ez van, épp pár hónapja hallgattam először számukat mert régóta kerülgettem a nevüket, elég jó volt, ők is az a kategória szóval, akiktől ismerek számokat, és várólistán vannak, h majd egész albumaikat meghallgatom. Én egyébként érdekes, mert mindig ilyen ízlésű voltam, ugyanakkor nem mondom magamra, h csak az ilyet szeretem, képes vagyok egy slágerre is azt mondani, h jó, meg is lepődnétek milyen számokra mondomm, h egész jó, pld. Amy Macdonald This Is the Lifeot, Europe Final Countdownt imádom, de azon kívül is úgy érzem vannak azért olyan popszámok, amiket jobban eltaláltak, és nem mondom rájuk azt, h rosszak (6-7/10), pld. Mas Que Nada, Bon Jovi Livin on a Prayer, Beyonce Hello, Adele Someone Like You. De ez az ízlés már kiskorom óta megvan, szóval '98as vagyok, 2004-2006 közt hallottam először, 6-8 évesen a régi Edda Művek albumokat, Nightwish albumokat, és rögtön kedvencek lettek, betaláltak, és most ugyaúngy értékelem, őket ugyaúgy tetszenek, szóval ami érdekes, h kicsit tágult a látóköröm, max. nemesedett az ízlésem, de változni nem változott, nekem mindig is ugyanezek voltak, amik a kedvencek, és mindig is mondtam egy-két poposabb számra is, h nem rossz, most is mondom. Ez nálatok is így van?


És ti, hogy szoktatok zenét hallgatni? Én vagy gépezés közbe, de sokszor jobban szeretem valami sport közbe, futás például. Ott egész albumokat végighallgathatok és nagyon nagy élmény nekem a kettő együtt, egy szép tájon.


2. válaszoló te mennyi idős vagy? :)

2017. szept. 15. 17:03
 5/14 A kérdező kommentje:

Sőt, átfogalmaznám, 4-5 hallgatás kell, h elkezdjen besszipantani, 8-10 sokszor, h teljesen beszippantson és így elérje a csúcshatást.


Szóval én egyékbént Edda Művek első 3-4 albumával kezdtem, még amikor Pataki nem cseszte el a bandát. Ez volt az első nagy kedvenc, majd jöttek a Nightwish albumok. Ez elég sokáig kitartott, később jött a Rammstein még elég nagy kedvencként, őket is megemlíthettem volna azok közt, akiket nagyon szeretek, csak hirtelen nem jutottak eszembe. Eközbe sokszor hallgattam mindneféle zenekartól számokat, ilyenkor nyílt ki a látóköröm, főleg rockon belül, ismertem meg bandákat (9-12 éves koromban). Ekkor elég sokat hallgattam még power metal bandákat is. Aztán jött szűk két év (12,5-14,5 éves koromig) amikor inkább számokat hallgattam, régebbi nagy rockzenéktől Scorpionstól, Kisstől, Guns N' Rosestól, Aerosmithtől, Queentől, bár ezek nem lettek kedvenceim, de akkor ilyen kedvem volt, ezzel ismerkedtem, amúgy volt ezelőtt magyar rockos, sőt még egy kis rapes korszakom is (fankadeli, anonim mc), ezt szabadította fel, amikor 14,5 évesen futásnál hallgattam Pink Floydot, Comfortably Numb, és hiába már ismertem vagy 5 éve azt a számot, így elképesztően elkapott, és rájöttem, h ez magasan minden felett van amit az eddigi években hallgattam. Aztán kezdtem keresni ezeknek utódait, még anno tettem is fel kérdést erről itt. Először David Bowie kapott el nagyon, majd a Radiohead, ez volt 15 éves korom után, 16 évesen kezdtem Porcupine Treet hallgatni, később rájöttem, h ezek az együttesek közé tartozik a régi kedvenceim közül a Nightwish is, és közbe még amiket jobbnak találtam a régi ismerőseim közül (Depeche Mode, R.E.M., RHCP), azokat is ehhez közel helyztem. Érdekes, h az emlíettekkel előtte nem is találkoztam (Radiohead, PT, David Bowie). Aztán volt közte, utána egy kis Iron Maidenes korszakom. És mostanában kezdtem el ismerkedni, utóbbi fél évbe a régi nagyokkal, Genesis, Yes, Jethro Tull is, bár az előbbi kettő jobb náluk, rájöttem, h ezek sincsenek messze a Pink Floydtól. Szóval mostmár jópár együttest, albumot feltudok sorolni, egy kész csokor lett a kedvenceimból.


Amúgy együttesek amiket szeretek végelesnégig lehetne sorolni, mert még nagyon szeretem, a RÉGI Metallicát (első 4 album), The Doorst, Jefferson Airplane, Jimi Hendrix, James Last, Deep Purple, Black Sabbath, fenntartásokkal szeretem a Beatlest is (pszichedelikusabb számok, pld. az Sgt Pepperről), régebbi Queen számokat (bár Show Must go On, Innuendo is nagyon jó), Frankie Goes to Hollywoodot, A-hat, sőt a Children of Bodomot is.


Szóval ez volt a történetem :D.

2017. szept. 15. 17:23
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ízlés van! Örülök, hogy a fiatalabbak is tudják még értékelni ezeket a csodálatos zenéket.


A Comfortably Numb pedig a világ legeslegjobb dala. Örökös kedvenc.


Üdv,

Egy vén fäsz (30+) :)

2017. szept. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 Igen, szerintem legalább részben, de van, hogy egészben saját választásból teszik. Húgom úgy nőtt fel, hogy végig az én zenéimet hallotta otthon, mivel szüleink nem különösebben zenebolondok velem ellentétben, így rengeteg rockhoz, hip-hop-hoz, jazz-hez meg elektronikus zenéhez volt szerencséje általam évekig, amiket bár elhallgat mellettem máig, meg néha egy-egy dalra kijelenti, hogy tetszik neki, de amikor ő maga kezdte el a zenei felfedezését, sokkal mainstreamebb vonalon indult el. Nem bánom, mert látom, hogy tényleg érdekli, szerintem meg az a fontos, hogy valaki őszintén lelkesedjen, az, hogy mi iránt, az nekem már mindegy.

Alternatív és progresszív rockon kívül egyéb rockzenei alműfajokból, főleg punk-ot (meg annak mindenféle utódját: post-punk, pop-punk, new wave, hardcore punk, post-hardcore/emo, noise rock), grunge-ot, ilyen-olyan elektronikus zenével ötvözött metált hallgatok, szimfonikus metálból, meg power metal-ból is van, ami bejön, black metal-ból az atmoszferikusabb, hangulatosabb fajtát, meg a progmetállal vegyítettet bírom. Szeretem a folk-punkot, meg a folk-metált is. Bírom a nu-metalt is, annak ellenére, hogy komolyan venni nem mindig igen tudom, főleg pl. egy Limp Bizkit esetén. Meg mint minden más zenei műfajban, rockban is bírom a teljesen elborult kísérletező projektet, meg ilyen abszurdista nagyon niche alműfajokat, mint a nintendocore, vagy az afroamerikai gospel-zenével kevert black metal.

És hogy hogy/hol hallgatok zenét? Kb. mindenhol, mindenhogy. Amikor épp nem társasággal vagyok nyílt téren, akkor valahol nekem szól zene. Két speciális eset van számomra: egyik ha egy számomra új albumot hallgatok végig, olyankor igyekszem közben más központibb tevékenységet nem végezni, általában olvasgatok valamit a neten, vagy valami egyszerűbb videojátékkal játszok (Tetris foreva). Másik, ha tanulok, olyankor általában olyan zenét hallgatok, aminek inkább a hangzás/hangulat a lényege, nem dallamok, vagy ütemek (főleg ambient, vagy noise, függően attól, hogy szép, vagy extrém zenét akarok), mert az nem tereli a figyelmem.

2017. szept. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom még a Velvet Underground nevű együttest mindenkinek.
2017. szept. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szimfonikus metálban eléggé otthonosan mozgok, Pink Floydék is bejönnek, illetve még mások is a felsoroltak közül.

A felsoroltakon kívül meg pl ezek:

www.musicmadness.blog.hu

2017. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül Pink floyd, Jean Michel Jarre (a 3 alap lemeze meg is van) :D, Radiohead (cdk vannak), Kraftwerk, Depeche mode alap nálam :) 90 es éveknek trip hopját és breakbeatét szeretem. Mai dolgokra is nyitott vagyok szintén sok műfajra, hip hop, rap, trip hop, drumnbass, ambient, rock, industrial, különféle elvont eletronikus zenék. Sok mindent hallgatok. Régebbi zenéket is. Műfajok amiket kevésbé szeretek a dubstep, techno, pop és metál, de ezekből is vannak kivételek amiket szeretek. Ha szeretnél zenéről beszélgetni írj privátot.


Egy korodbeli emberke

2017. szept. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!