Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy lehet valaki "egyedi" az...

Hogy lehet valaki "egyedi" az Fl studio-ban?

Figyelt kérdés
Bocs a hülye megfogalmazásért, de máshogy nem tudom kifejezni. Tehát hogy tud valaki olyat csinálni amit más nem? Mert ugye itt durván szólva csak egymás után pakolgatják a hangokat, és ezt bárki le tudja másolni hallás után. De hogy lehet valakinek saját "hangja"? Kezdő vagyok és még nagyon az elején járok de valahogy ezt érzem mintha csak abból lehetne gazdálkodni amit a programba betettek?

2017. szept. 20. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát pont ez az, hogy hallás után mindent egyszerűnek tűnik lemásolni de a kreatív folyamat ami mögötte volt már sokkal nehezebb.

Nem tudom milyen műfajjal próbálkozol így elsőnek, de nagyon sok eltérést tud mutatni két szám közt maga a hangulata, a bevágások, a magas hangok, a bpm, a bass line, a hangeffektek, esetleg szövegek pl. a psytranc-ben van egy csomó Alan Watts szöveg. Egy minőségi számban nagyon sok layer van, ami egyedivé teheti. Mondjuk találsz valami hangot (bármit) és bepattan az ötlet, hogy ez jól hangzana a zenédben. Ja és egy tanács, ne fricskázd túl a zenét nem attól lesz jó, hogy tele van pakolva mindennel, egy jó hangzást kell belőni. Ja és kiegészítésként vannak az fl-ben torzítások, kiemelések, mixerek, stb. ezekkel is lehet játszani (általában) sokáig tart mire azt mondod, hogy igen ezt a hangzást keresem de megéri mert valami jót alkotsz. Sok szerencsét, remélem segítettem, bár én se vagyok túl profi csak fl studioban élem ki a kreatívságom 😂

2017. szept. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Sokkal tisztább :D

Nem gond ha írok privátban?

2017. szept. 20. 19:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Annak idején engem is visszafogott a jó öreg Fruity. :-) Mostanában telóra fütyülök, dúdolok, beatboxolgatok fel ötleteket, és van hétvégén kötelező párórás blokk, amikor mininum néhány ütemnyi megvalósul belőle. Van arra is kijelölt időm, hogy egylooposból kész zenét faragjak. Azt is megtanultam, hogy nem baj, ha nem jó, ha nem sikerül, és nem is ritkaság.
2017. szept. 21. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!