Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik jobb minőségű hegedű?...

Melyik jobb minőségű hegedű? Melyiket vegyem meg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


Ezt a négyet találtam ami tetszik és jó az ára is, de minőségben nem tudom hol vannak. Ha valaki esetleg tudja hálás lennék.


Normális válaszokat előre is köszönöm:)



2017. okt. 10. 21:30
 1/1 Mojjo ***** válasza:

Ha csak lehet, akkor a GEWA-t. Az olcsó, gagyi hegedűkkel nem az a fő gond, hogy rosszul szólnak, hanem az, hogy szörnyen nehezen hangolhatóak és játszhatóak. Pont tökéletesen alkalmasak arra, hogy egy kezdő kedvét elvegyék. Túl magas húrállás, ami miatt túl nehéz lenyomni a húrokat, sőt, az intonációt is megváltoztatja, főleg, ha magasabb pozíciókban játszol, aztán nem megfelelően ívelt híd, főleg az E húr felé lejtésnél, ami miatt máshogy állnak a húrok egymáshoz képest és a normális vonókezelés elsajátítását hátráltatja, sz.r hangolókulcsok, húrgépek stb stb. Nem ajánlom. A pocsék hanggal meg lehet barátkozni, de az régen rossz, és kicsit sem elfogadható, ha a tanulást, a különféle technikák helyes elsajátítását nehezíti meg, vagy akár lehetetleníti el a hegedű.


Szóval Gewa. Nem csak azért, mert az a legdrágább, hanem azért, mert abban a márkában bíznék meg a legjobban. (A Staggban meg messze a legkevésbé... ha valamire az van írva, hogy Stagg, én már messziről kerülném a helyedben.)


Az angolok/amerikai hegedűs körökben amúgy egy külön betűszó van, amit ezekre az olcsó hegedűkra szoktak használni: VSO. A violin shaped object, azaz hegedűnek látszó tárgy rövidítése. Ha tudsz angolul, keress rá, érdemes.

2017. okt. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!