Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitáron hogy tanuljam?

Akusztikus gitáron hogy tanuljam?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kezdtem el gitározni, és egész jól haladok pár dolgot kivéve. Az olyan akkordokkal, melyben a mutatóujjnak nagy szerepe van, meggyűlik nagyon a bajom. Például F, F#, G#m, B és a többi.

Nem tudom úgy mutatóujjal lefogni húrokat, hogy jól szólaljon meg az adott hang. Általában a B és az e húrt nem tudom lefogni.

Valaki tudna segíteni, hogy tanuljam meg ezeket az akkordokat, hogy kell lefogni helyesen?


Előre is köszönöm!



2017. okt. 16. 13:28
 1/9 Mojjo ***** válasza:
Barréra gondolsz?
2017. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen.
2017. okt. 16. 13:35
 3/9 Mojjo ***** válasza:
A barré az egyik legnehezebb, ha nem a legnehezebb dolog, amivel egy kezdő találkozik már viszonylag hamar. Nem tudok róla, hogy lenne bármiféle különös trükk. Sokat kell gyakorolni és még többet és még többet. Ha az ember ráérez, akkor onnan már könnyedén fog menni, de idő és sok gyakorlás, amíg ez megtörténik.
2017. okt. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Valóban nincs különleges trükkje, csak gyakorlás.

Az a nehéz hogy hozzányomd rendesen a bundokhoz a húrokat, azzal gyűlik meg minden kezdőnek a baja.

Én csak szimplán nem szeretem a barré fogást, viszont egy idő után kiváltottam azzal, hogy lefogom barré nélkül is ugyanazt az akkordot, ugyanúgy... :D

De persze te ne ezzel próbálkozz, gyakorlás, gyakorlás! ;)

2017. okt. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mojjo ***** válasza:

@4: Neked 6-7 ujjad van az egyik kezeden, vagy hogy fogod le barré nélkül az összes hangot?


Egyébként ha az embet kigyakorolja, már egyből nem lesz kényelmetlen, macerás dolog a barré. Olyannyira nem, hogy pl a 3, vagy 4 ujjas G-t alig használom és kb minden akkordról a barrés G-re ugrok, szimplán mert az a legkényelmesebb. Neked is ajánlom a barré rendes kigyakorlását ;)

2017. okt. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

6-7 ujjam?

Hát ha 6 húros gitárt nézünk, 7 ujj elég felesleges lenne. :DD

De nem, 5 ujjam van, az 6 húrra tökéletesen elég, azért nem nehéz egy ujjal 2 húrt lefogni :P Így az 5 ujjal tökéletesen le lehet fogni a barrés (illetve így ponthogy nem barrés) akkordokat.

2017. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:
@6: Hetet azért írtam, mert a hüvelykujj nem triviális, hogy húrt fog le. Ezzel a két húrt fogunk egy ujjal módszernél üzembiztosan, jól szólal meg az összes húr? Amúgy elektromos/fémhúros akusztikus gitáron ez lehet, hogy kivitelezhető (sosem próbáltam), de klasszikus gitáron már jóval nehezebb lenne.
2017. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyári húrokkal játszol? Egy komplett húrcsere sokat javíthat a játékérzeten. Kezdetnek egy 10-es készletet raknék fel.
2017. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Waff ***** válasza:
Én is használom a 3 ujjas F-et, ha egy ujjal fogsz le 2 húrt már az is barré, csak kis barré. Kezdésnek én azt ajánlom...mutatóujj H ésE1 húr,középsővel G húr a második bundba, gyürűssel meg az F-re ráfogsz a D húr harmadik bundjába'...
2017. okt. 18. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!