Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit árul el az emberről az,...

Mit árul el az emberről az, ha beszűkült, vagy ha tág a zenei ízlése?

Figyelt kérdés
Úgy értem a beszűkültet, hogy csak egy-két műfajt hallgat, a többit szidja is esetenként, a tág zenei ízlést pedig úgy hogy szinte minden műfajt szeret

2017. okt. 19. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem kb. semmit.


Én egyébként hibrid vagyok, van 1 kedvenc műfajom s szinte mindig arra fókuszálok, de erősen korlátozottan majdnem minden műfaj OK. Szerintem ez se jelent semmit, max. hogy van saját ízlésem és nyitott vagyok. Akinek mindenféle tetszik, annál is lehet ez, hogy nyitott... De lehet, hogy csak "igénytelen", mindenben meglátja a jót s ezek csak az első gondolataim. Nem igazán lehet következtetni dolgokra.

Az 1-2 műfajos is lehet, hogy csak keres egy körülhatárolt valamit, hogy azonosulhasson valamivel, ez egy kapaszkodó neki... De lehet, hogy az ő kis speckó ízlése ilyen és kész, s a személyiségéről ez a világon semmit el nem árul.

2017. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Attól senki nem lesz beszűkült, hogy nem fog mindent meghallgatni. Ez a " mindent meghallgatok " téma sokaknál amúgy is hülyeség meg csak azért mondják, hogy ne kelljen hülye kérdésekre válaszolgatni....ettől független nem automatikus ha nem mindent szeret akkor szidja is. Vagy ha szidja tudja miért szidja attól sem lesz beszűkült...
2017. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 veterán vas ***** válasza:
100%

Nézőpont kérdése.

Mondhatnám azt, hogy szűk látókörű, nem fogékony az újra, nem nyitott, elszürkült, begyepesedett, stb.

De úgy is megközelíthetem, hogy már kialakult az ízlése, nem hagyja magát eltántorítani más irányba, letette a voksát egy stílus mellett, nem divatmajom...

No és ha éppen azt a stílust kedveli amit én, akkor jó fej, halad a korral, naprakész...

Ha nem egyezik az ízlésünk, akkor maradi, és fosszília, vagy éppen alternatív, lázadó és naggggyon hülye.

Szóval, ez is csak megközelítés dolga. ;)

2017. okt. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emberileg szerintem semmit. De még a zenei ízlésről sem feltétlenül annyit, mint az ember hinné. Hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy valakinek minél fontosabb részét képezi az életének a zene, nyilván annál szerteágazóbb az ízlése, de erre nekem személyes tapasztalatok cáfoltak rá többször is. Vannak ismerőseim, akik kifejezetten zenebolondok, elképesztően elkötelezettek, veszik az albumokat, stb., de nem mozdulnak ki a komfortzónájukból különösebben, meg vannak, akik szinte sose jegyeznek meg címeket, előadóneveket, csak hallgatják, amit találnak és így van egy kifejezetten változatos zenei ízlésük. Van egy haverom, aki saját magát zenei analfabétának szokta mondani, viszont pl. a múltkor, mikor egy légtérben tartózkodtunk és én betettem egy mongol torokéneklős(?) számot, azt hallásból felismerte, meg úgy alapból nagyon sokféle dolgot ismer úgy, hogy csak úgy passzívan ragadtak rá.


Ha én valakit emberileg meg akarok ítélni zenei témából kiindulva akkor inkább olyan dolgokat veszek figyelembe, hogy pl. amikor valaki olyan dumákkal dobálózik, hogy ez, meg az a műfaj az "nem zene", meg hogy szerinte egyesek bizonyos dolgokat "csak divatból hallgatnak", stb., azzal rám egy kifejezetten negatív benyomást tesz. Míg mondjuk volt szobatársammal úgy tudtunk órákig folyamatosan zenéről fosni a szót, hogy amúgy az ízlésünk metszete relatíve kicsi volt, mégis mindkettőnket őszintén érdekelte a másik mondandója - ilyen hozzáállással meg nagyon könnyen nagyon jóban lehet velem lenni.

2017. okt. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
~Én meg közben azt se tudom, hogy melyik zene milyen műfajba tartozik~
2017. okt. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!