Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van ennyi beszűkült...

Miért van ennyi beszűkült látókörű metálos?

Figyelt kérdés

Akiknek nem inge, ne vegyék magukra!

Itt most azokra gondolok, akik csípőből lefikázzák az 1980-nál régebbi dolgokat, és csak azt hajlandóak meghallgatni, amiben zúzás van. Az még csak olaj a tűzre, hogy nekik a Beatles meg a Simon @ Garfunkel a Backstreet Boys-szal egy kategóriába tartozik. De hogy egy Jimi Hendrix, Black Sabbath, Led Zeppelin, Deep Purple vagy akár egy Pink Floyd is "ősrégi lightos vacak" a számukra, az már mindennek a teteje. Sajnos az ismerőseim között is sok ilyen van. Nem értem, miért jó így leragadni.

Én büszke vagyok rá, hogy a rockzenén belül szinte mindent hallgatok az ötvenes évektől kezdve napjainkig.

Vélemények, tapasztalatok?



2013. aug. 3. 09:03
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja, ha ez fontos: 31/F vagyok.
2013. aug. 3. 09:04
 2/28 anonim ***** válasza:
16%
hát én nemtudom de én nem vagyok ilyen. mindent meghallgatok ami metál/rock/punk. bár énis inkább a zúzósabb metált részesítem előnyben (death metál pl.) 12/L
2013. aug. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
2: Az nem gond, ha valakinek van egy kedvenc műfaja (nekem ez változó, mikor milyen, nekem is van úgy, hogy hetekig inkább csak metált van kedvem hallgatni). Sőt, igazából, ami mondjuk a Beatlest és Hendrixet illeti, nem is azt várnám el egyesektől, hogy hallgassák őket, meg vegyék meg a lemezeiket, hanem hogy ismerjék el a meghatározó szerepüket, és nem mondjanak rájuk hülyeségeket. Sokaknak hihetetlen, de nélkülük a metál zene nem született volna meg.
2013. aug. 3. 12:26
 4/28 anonim válasza:
90%

Az összes együttes amit felsoroltál nagy kedvencem, de emellett én is a zúzósabb párti vagyok (black metal, death metal, folk metal stb). Emberfüggő, nem lehet mit tenni :)

14/L

2013. aug. 4. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

4: Ha tényleg mindet szereted, akkor nesze egy teljesen hasznos pont! :)


Örülök a kivételeknek, jöhetnek a további reakiók!

2013. aug. 4. 06:40
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát már nem azért...de egy black metálostól, aki hörgésre, keményt dob szólókra, durva gitár riffekre vágyik, és ezt szereti nem várhatod el, hogy Beatlest hallgasson...

Én is metálos-punk-valami vagyok, és nem szeretem a rockot...vagyis ezt a régi rockot...meg az újat se hallgatom mondjuk, mert az meg már rémes milyen irányba megy, de mindegy...és azért nem hallgatok rockot, mert minek hallgatnám, ha mást szeretek? Viszont a régi dolgokat nem vetem meg, pl a legrégebbi punk bandákat is meghallgatom, pedig abban sincs sok "zúzás"...mondjuk én nem is fikázom le ezeket, szép volt, jó volt, és amíg nem kell hallgatnom semmi bajom nincs velük...

Viszont ha valaki tudja, hogy nem szeretem, és mégis hallgattatja velem, sőt közben áradozik hogy milyen jó, és esetleg cs*sztet is, hogy miért nem szeretem (milyen rossz ízlésem van stb), akkor ne várja már el, hogy jó pofát vágjak az egészhez...És igen én se vagyok hajlandó meghallgatni az ilyen dalokat...főleg, hogy általában az ilyen emberek meg ott ragadnak le, és ők se hallgatnak meg mindent mert pl nekik a zúzós dolgok már nem jók, mert a régi rockot szeretik...(és rájuk senki se panaszkodik, hogy miért nem hallgatsz új zenét, miért ragadtál le az 50-es években, stb) Akik így vannak vele azok is ugyanolyan beszűkült látókörűek (nem rád gondoltam kérdező), csak azok meg a gyökereknél ragadtak le...és egyébként szerintem eljut előbb utóbb minden ember oda, hogy leragad valaminél, mert előbb utóbb mindenki megállapodik...és nem csak a zenében...:D


És most minden rossz indulat nélkül kérdezem kedves kérdező, hogy miért baj az, ha valaki csak metált hallgat? Rengeteg ember nem szereti a rockot, pl akik popot hallgatnak azokat miért nem kérdezi meg senki, hogy miért nem szereti a rock zenét, és miért nem háborodik fel senki, hogy nem hallgat rockot? Miért csak a metálosoknál kell kiakadni, hogy "nem szeretik a rock zenét"?

2013. aug. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Mer kemények, mint a Tarzan sarka!

Én leginkább a metált (death/melo-death) kedvelem, de ezeket az ősrégi vackokat is , amiket felsoroltál, ezen kívül The Who, CCR, Kinks, Johnny Cash meg úgy általában pszichedelikus-rock ill. blues.

Amit nem tudok feldolgozni az a metalcore, azt zsigerből elvetem, mert egy hulladék, erőltetett divatfos. Meg az ultrakemény-brutál-gore-grind-akármi sem komolyan vehető számomra. Autopsy, Dismember, Nile, Dying Fetus, Deicide bőven elég.

Mindamellet hallgatok elég sok klasszikust, jazz-t, sőt egy kevés rap-et meg még kevesebb elektronikust. Szerintem sokmindenről lemarad, aki egy-két stílushoz ragaszkodik.

2013. aug. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az ellentéte a "csak a régi zene a jó zene, bezzeg a '80-anas, '90-enes évek" című beszűkülésnek. Azután jönnek a Modern Talking-al, hogy az mekkora zene volt! Én meg sírva röhögök. Kicsit amúgy mindenki beszűkül a maga kis világába, emberi dolog. Nyilván neked sem lehet megmagyarázni hogy a mittomén melyik fiúegyüttes mekkorát alkotott, pedig a maga nemében az is lehet egyedülálló. Pl. a Backstreet Boys ma már szinte klasszikus, pedig 20 éve még ők voltak az aktuális nyálgép szűzfiúcsapat. Vicces, nem? Marad az örök tanulság, ne legyünk kultúrfasiszták!


Na ki emlékszik még erre? Öregfiúk újrahangszerelve, a táncos csirkék meg örökké fiatalok :D

https://www.youtube.com/watch?v=p5em6PisRyk

2013. aug. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
8: Láthatólag nem fogtad meg az álláspontom lényegét. Hol írtam én azt, hogy baj, ha valaki csak metált hallgat? (Bár valamennyire tányleg sajnálom azt, aki egy műfaj mellett köti le magát, mert megfosztja magát egy-két jó dologtól, de ez önmagában nem gond.) Nekem az a bajom, amikor valaki lefikáz dolgokat úgy, hogy valójában fogalma sincs róluk. (Pl. egy hörgős metálos leosztja Hendrixet, holott nélküle a metálzene nem is alakul ki) Én csak azt várnám, hogy ismerje el a régi nagyok jelentőségét és hatását, nem azt, hogy kezdje el begyűjteni a lemezeiket. Valamint még az intoleranciát se szeretem: Egy metálos buliban be merek rakni valamit a hatvanas-hetvenes évekből, rosszabb esetben jön a fikázás, jobb esetben csak megkérdik egy-két szám után, hogy lekapcsolhatják-e. Én viszont toleráljak mindent, és ne is merjek negatív véleményt mondani.
2013. aug. 6. 06:31
 10/28 A kérdező kommentje:
Pardon! Előbbi a 6-osnak ment!
2013. aug. 6. 06:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!