Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tudnám felvenni amit...

Hogyan tudnám felvenni amit éppen gitározom?

Figyelt kérdés
Szoktam nézni cover videókat és vannak olyanok amit nem kamerával vesznek fel simán hanem valahogy a hangot is felveszik,az érdekel hogy,hogyan és mivel?
2017. nov. 15. 20:50
 1/8 Mojjo ***** válasza:
Hangszermikrofon pl.
2017. nov. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Waff ***** válasza:
1@: milyennel érdemes?
2017. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
@2: Láttam a kérdésed, de fogalmam sincs, hogy abban a kategóriában mit lenne érdemes megvenni sajna :/
2017. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
Oksa, azért köszi :)
2017. nov. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én anno 5-6 éve csináltam ilyen videókat.

A saját módszerem ez volt:


Először is a videó "némán" van felvéve. Tehát a kamera eszköz nem rögzít hangot (mert az pocsék) vagy ha igen, akkor a hangsávot törölni kell utólag egy vágó szoftverrel. (Mondjuk pl. Vegas vagy Adobe Premier).


A legegyszerűbb megoldás, ha van olyan multieffekted, amelyen van hangkártya és USB csatlakozás. 40-ért már vannak jók használtan. Én régen egy Vox Tonelab St-t használtam erre, aztán Line6 X3 Live volt.

Ha akusztikus hangszered van, vagy erősítő párti vagy akkor hangszermikrofon...


A hangot DAW szoftverrel (Cubase, Reaper, Ableton) kell rögzíteni a számítógépedre vonalból és itt utólag bele lehet finomítani. Ezt most nem részletezem mert nagyon sok lehetőség van a keverésre és az effektelésre.


A végén mented "wav" kiterjesztéssel és azután össze lehet illeszteni a videóval a korábban említett programmal.


Ha boldogulsz angolul youtube-on van fent sok tanács.

Pl.: "how to make cover videos"

2017. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi :)
2017. nov. 17. 22:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Szívesen. Végezetül pl. nézd ezt a remek 2 gitárost.

Panos is Line6-et használ. Neo háta mögötti monitoron pedig kicsit látszódnak a sávok amint épp gitárhangot rögzít a progival.

https://www.youtube.com/watch?v=ColER7pRGvQ

2017. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy ez előttem szóló mondja, valamilyen külső hangkártyával. Néhány multi effekt pedálban van beépített, de azok általában nem nagyon jók. Viszont kb 100 euró környékén már vehetsz olyat mint pl a Focusrite Scarlett solo, amivel már (viszonylag) jó minőségben tudsz felvenni gitárt és akár mikrofont is.

A másik megoldás ha valamilyen jó minőségű mikrofonnal veszed fel közvetlenül az erősítődet, amivel (ha jó az erősítőd) sokkal jobb hangzást tudsz elérni. Persze ehhez is kelleni fog egy külső hangkártya, amivel a mikrofont veszed fel.


Amugy szerintem egy ilyen audio interface elengedhetetlen, hihetetlen mennyi mindenre jó. Én pl ezzel veszem fel a riffjeimet, ötleteimet (előtte csak mobillal tudtam), ha kell akkor akár az éjszaka közepén is gyakorolhatok, és a pluginoknak köszönhetően kipróbálhatok egy csomó effektet

2017. nov. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!