Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy 15w-os full csöves gitárer...

Egy 15w-os full csöves gitárerősítő mennyire elegendő próbákra, koncertekre?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy kisebb fejet amit itthon is tudok használni felvételekre. Ha veszek egy 120w-os fejet attól megsüketülnék felvétel közben. Így próbálok egy arany középutat találni, amit nem nyom el a dob hangja, de otthoni mikrofonos felvételekre is jó.
2017. nov. 18. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég mindkét helyre, próbára mindenképp, de koncertre is mert ha a helyzet úgy kívánja kimikrofonozzák.
2017. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ekkora erősítő legfeljebb otthoni gyakorlásra elég. A dob elnyomja.
2017. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kojee ***** válasza:
Akár jó is lehet,de olyan, hogy mindenhova kompromisszummentesen jó, nincs. Kérdés az, hogy milyen hangos dobos mellé kéne, és milyen hangládával használnád (1x10, 1x12, 2x12, 4x12...),meg milyen hangszórókkal. A csöves erősítők sajátságosa az is, hogy minél jobban hajtod úgy változik a hangzás is (kezd torzítani). A 120 wattos fejtől sem süketülsz meg feltétlen, nekem pont itt van a lábamnál egy hibrid gitárerősítő, és egy hálószobában használom. Képes akár szobahangerőn is működni, de az is tény, hogy most csak éppen meg van mozdítva a hangerőpoti, és így meg nem igazán él. Kis olvasnivaló a témához: [link]
2017. nov. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Dob hangerőt nem tudom leírni. Átlagos akusztikus dob. Műfaj pedig Indie rock, alternatív rock, modern rock.


Barátomnak van egy 120w-os Peavey feje, amit 4x12-es ládára

kötöttünk. Szobában felvétel közben nem lehetett megmaradni. Metal-t vettünk fel, így kicsit tekerni kellet a hangerőn, hogy átlépjük azt a bizonyos "hangtörést".

Peavey 2x12 ládán gondolkodtam Blue Marvel hangszórókkal, vagy Laney IRT 2x12 high gainre optimalizált ládáját.

2017. nov. 19. 09:48
 5/6 kojee ***** válasza:

Tehát beviszel egy 4x12-es hangládát szobába, amiben egyszerre 4db hangszóró mozgatja a levegőt. Mondjuk a hangszórók érzékenysége 97dB/ 1méter távolságban /1watt teljesítménynél (van belőle 4) és azt szeretnéd, hogy meglegyen az a bizonyos "hangtörés", ezért kicsit meghajtod. Hát igen akkor hangos lesz.Hozzávetőleges zajszintek dB-ben


Levélsusogás 10 dB

Óraketyegés 20 dB

Halk rádiózás 50 dB

Társalgási beszéd 60 - 70 dB

Hangos beszéd 70 - 85 dB

Kiabálás 80 - 100 dB

Zongora 60 - 95 dB

Nyomdai szedőgép 95 dB

Faipari marógép 95 -103 dB

Légkalapács 105 dB

Légköszörű 115 - 116 dB

Kézi köszörű 104 - 106 dB

Négymotoros repülő 3 m távolságból 120 dB

Léglökéses repülő 3 m távolságból 135 - 140 dB

Fájdalomküszöb 130 dB

Én egy szóróval használom egyes hangerő állás alatt, és mint ahogy írtam itt még nem igazán szól olyan dinamikusan nem "él", nincs meg a " hangtörés" mint 3-6-os állásában. Tehát kompromisszum van, mert nem használom már próbákon, de amennyiért el tudtam volna adni, inkább maradjon, mert gyakorolni otthon jó,még úgy is, hogy nem azt adja vissza azt amint nagyobb hangerőn. Aztán visszatérve eredeti kérdésedre. Rájöttem, hogy van egy barátom akinek a cuccában a végerősítő egy marshall 20/20 ezzel koncertezik rock zenekarral mér elég régóta. A végfok egyik oldalát használja (tehát max 20watt teljesítményt), nem totál kitekerve, alatta egy marshall 1960b láda. Tehát ennyi watt is elég tud lenni egy jó 4x12-es ládával. Saját füleddel halottad, hogy hangos egy 4 hangszórós láda. Az, hogy mondjuk a te fülednek melyik láda, és hangszóró kombináció tetszik, azt saját magadnak kell eldönteni. Viszont minél több hangszórót, és minél érzékenyebbet használsz, annál hangosabb leszel. Ez szobában probléma, próbateremben meg jól tud jönni.

2017. nov. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Otthon egy kis mérges 15w-os tranzisztorost használok, aulában koncertre a mérgest összekötöm a full csöves 60w fejjel és nagyon király. Nagyobb koncerten pedig 100w de abból is kettő. Természetesen kölcsönbe.
2017. dec. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!