Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Death metal hörgést hogy...

Death metal hörgést hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Gondolom nem az énekes eredeti hangja, hanem valami géppel csinálják de hogy? Én is kipróbálnám.

2017. nov. 20. 20:19
 1/3 anonim válasza:
100%

Az úgy nevezett scream-elést vagy hörgést, hosszú ideig gyakorolják az egyes "énekesek". Vannak akiknek a hangján szépít a stúdió, hiszen a hangszálak keményen meg vannak erőltetve, de nem mindig sikerül tiszta hangot kreálni.

Több fajtája is van (talán 6, de szerintem inkább több, nem vagyok benne biztos). Szóval sokáig gyakorolnak és le mondanak sok hétköznapi dologról, mint például a tej, vagy a cukor, illetve ide tartozik a dohányzás is, mivel a hangszálak az első pár óra után gyakran be gyulladnak nem árt óvatosnak lenni.

Ha meg akarod tanulni, azt javaslom egyedül ne kezdj bele, keress valakit aki tud ebben segíteni, vannak már olyan ének tanárok is akik erre vannak specializálódva. Ha nincs ilyen ember a közeledben, akkor nézz utána, hogy mivel jár és bánj óvatosan a hangszálaiddal.

2017. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
Nem kell hozzá gép. Némi gyakorlás után menni fog.
2017. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=S6p3AtMwaes


Na ez tényleg géppel van effectezve. Egyszerű pitch shifter.

2018. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!