Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az ember miért nem tud elszaka...

Az ember miért nem tud elszakadni egy adott zenei stílustól?

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, 12 évesen kezdtem el zenét hallgatni. Eleinte rock zenét, bár csak pár számról volt szó. Ezután jött egy váltás, valahogy rátaláltam Eminem Not Afraid című dalára és onnantól nem volt megállás, mindent végighallgattam tőle szinte amire volt akkor lehetőségem. Aztán terjeszkedtem más rapperek felé, először West Coast rapperek, mint Dre, Snoop, Ice Cube, Eazy-E. Ekkor már idősebb lettem. Eminem után főként Ice Cube albumaival ismerkedtem. Ez volt olyan 13-16 éves korom között. Ice mellett még sok 2pac számot is meghallgattam. 16 évesen jött nálam 50Cent, akit sokáig hallgattam, beszereztem minden lemezét. Nekem nagyon tetszett. Közben hallgattam Young Jeezy-t, Gucc Mane-t és Waka Flocka Flam-t is például, de tőlük inkább néhány számot, nem lemezeket. Gucci-t például annyira nem is tudom komolyan venni. Aztán hallgattam még chicano rappereket, főleg Mr.Criminal-t.

Viszont már megfordult a fejemben, hogy nem hallgatom többet ezt a műfajt különböző okokból. De mindig felcsendül a fejemben egy jó öreg szám, elkezdem mondani a szöveget magamban. Nem tudom abbahagyni. Miért lehet ez? Szoktam mást is hallgatni, például hard rockot, de nagyon keveset.



2017. dec. 21. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
"Régi" számok hangulata félézi azokat az emlékeket, amiket akkor szereztél, amikor hallgattad ezeket. Az emlékek mellett ott vannak a régi érzelmek is.
2017. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, nem is kell neked abbahagyni ezeknek a zenéknek a hallgatását. Nekem is van nagyon sok szám az életemben, amitől rettenetesen érzem magam, és ha én meg akarom élni azt a vacakságot, amit akkor éltem, akkor meghallgatom, meg néha jó érzés rá szenvedni (lol ez furán hangzik), de nem veszem elő napi szinten. Keress más zenéket is, és csak találsz olyat, ami megtetszik. Mindig jó az, ha az ember sokféle zenét hallgat.
2017. dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Azért mert 19 éves vagy.
2017. dec. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nem korfüggő. Szüleim is meg szokták hallgatni fiatalkoruk kedvenceit újból.

de igazatok van, nem hagyom abba, maximum ismerkedek még mással is.

2017. dec. 22. 12:11
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szélesíted az érdeklődési skálád, attól csak több leszel :)
2017. dec. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
Miért nem akarod hallgatni? Miért akarsz magaddal szembe menni? Legyél őszinte, és hallgasd azt, amit tényleg élvezel.
2017. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. dec. 28. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!