Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen basszusgitárt ajánlotok...

Milyen basszusgitárt ajánlotok egy kezdő basszerosnak?

Figyelt kérdés
Bandát szeretnénk alapítani az osztálytársaimmal. Van dobosunk, gitárosunk, énekesünk. Basszusgitár nélkül kicsit üresnek találjuk a zenét, de a suliban nincs basszeros. Van zenei tapasztalatom ezért elhatároztam, hogy megtanulok basszusozni. Milyen gitárral érdemes kezdenem? (Ha lehetséges, linket is küldjetek, hogy milyen, hogy néz ki, stb. illetve milyen erősítő szükséges hozzá.)

2018. jan. 3. 21:10
 1/5 Pascal Áron ***** válasza:
17%
Jó lenne ha beszálhatnék😅 de sajna én elektromos gitár és szóló vagyok. 2 éve kezdtem. Pesti vagyok ha érdekel. Amúgy mindenképpen 4-5 húrosat, és nem kell hogy olyan márkás legyen. Egy 40-50 ezres tökéletes. Én inkább az erősítőn gondolkoznék. Az pedig bass erősítő. Abból megéri egy márkásabb pl Marshall vagy Fender Vox ilyenek. Ha kellek a bandába akkor irj. Sok sikert ;)
2018. jan. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pascal Áron ***** válasza:
17%
Ibanez TMB 30 ez már viszonylag egy márkás megbízható kezdő bass. Árukeresőn sokat találsz.Cort Action Plus se rossz. Ezek ilyen 50 ezer Ft be fájnak. Ha kicsit komolyabban gondolod akkor Fender Deluxe Jazz Active Bass. Ez már 120 de ez bőven elég már. Ha a minimum kell van 30 ezerért is de az egy seprűnyél ( szerintem). Bár nem tudom sose volt basszusgitárom. Erősítő Fender Rumble 15 V3. Ez kb 30 ezer Ft de a Fenderek híresen tisztán szólnak.
2018. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Pascal Áron ***** válasza:
17%
Sry hogy 3 részbe írom 😂. De lehet kapni basszusgitár szettet is tokkal vonóval a neten. Egy olcsó erősítő egy tokk, pengetős és kész.
2018. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ Áron! :D

Hát szabolcsi a banda, de ha leköltözöl ide bevehetünk :D Árukeresőn én is néztem, Powestate-n láttam ilyen szetteket, tokkal, pengetővel, hangolóval. Nem tudom Ibanezzel van-e ilyen, mert csak Vorson gitárt láttam ilyet. :/

Még egyszer köszi! :D

Dani, 15/F

2018. jan. 4. 15:38
 5/5 Pascal Áron ***** válasza:
Sajnos akkor nem jó!😕. De ha bevállalós vagy építhetsz is magadnak basszusgitárt. E bayen van szinte fillérekért build kit. Cort ból biztos van szett.😉 Sok sikert a bandának
2018. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!