Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy rangsorolnátok e három...

Hogy rangsorolnátok e három zseniális rockegyüttest?

Figyelt kérdés

The Beatles, Pink Floyd, Radiohead


Indoklás is jöhet.



2018. jan. 6. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem az enyém borzasztó bicskanyitogató rangsorolás lesz, de

1. Radiohead

2. Pink Floyd

3. The Beatles

Ha nem a szubjektív ízlésemre lenne bízva a dolog, hanem zenei jelentőség alapján kéne szelektálni nyilván fordított sorrend lenne, már csak amiatt, hogy melyikőjük aktív kora óta mennyi idő telt el. A Beatles hatását kb. bármilyen mai előadóra vissza lehet követni, ha megnéznénk mindenkinek az inspiráló előadóik inspiráló előadóit. Én őket mindenesetre még nem hallgattam annyit, amennyire illene, inkább csak a slágeres dalaik vannak meg, amik jók, de nekem semmi extra. Tervezem belevetni magam majd a kísérletezőbb munkáikba.

A Pink Floyd-tól is van bőven pótolnivalóm. Az Animals-t, meg az A Momentary Lapse of Reason-t is nagyon bírom, de a progresszív rock nekem egy olyan műfaj, hogy inkább a modernebb előadókra cuppantam rá nagyon + a King Crimson-ra.

A Radiohead áll hozzám egyértelműen legközelebb. Szeretem a borzasztó depresszív, melankolikus zenét, szeretem az elektronikus zenét, amit bőven belegyúrtak a hangzásukba, imádom Thom Yorke hangját, meg úgy zeneszerzéssel, meg hangzással kapcsolatban minden kísérletezésüket nagyra tartom.

2018. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Számomra nem bicskanyitogató, mert egyetértek szinte mindennel, amit írtál, de lehet, hogy a többségnek tényleg nem tetszene ez a sorrend.

A Radioheadet ismerem és szeretem a legjobban (ha egy kedvenc előadót kellene mondjak, talán őket mondanám), aztán a Pink Floyd is kedvenc, aztán a The Beatles, amit simán csak bírok.


Ha már te is ekkora Radiohead-rajongó vagy, szerinted melyik albumuk a legjobb?

Én talán az OK Computert mondanám, de a Kid A, az In Rainbows is zseniálisak, és az A Moon Shaped Pool is a kedvenceim közé tartozik.

2018. jan. 7. 00:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Pink Floyd

2. Beatles


Radioheadet sajnos nem szeretem.


A Beatles-t meg a Floydot pont egy időben ismertem meg és ugyanúgy szeretem mindkettőt. A Floyd azért került az első helyre, mert a Beatles iránti rajongásom, a kamaszkorom beköszöntével kicsit alábbhagyott, viszont a Floyd végigkísérte az egész életemet, a mai napig.

2018. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Radiohead

2. Pink Floyd

3. The Beatles


Ahhoz képest, hogy nem gondolkodtam sokat a sorrenden, mindhárom együttest nagyon nagyra tartom, és a kedvenceim közé sorolhatóak.

A Radiohead nekem viszont abszolút első minden tekintetben, egyértelműen ők voltak a legnagyobb hatással a zenei ízlésemre, így nincs a világon olyan zenész/együttes, akit eléjük sorolnék :D


A Pink Floydot ugyanúgy szeretem a társadalmi szerepük, mint a zenéjük miatt. Nagy hatással voltak a világra, nekem a gondolataimat formálták, tágították inkább, míg a Radioheadben az érzelmi világom talált megértésre.


A Beatles pedig zeneileg talán a legfontosabb formáció, hiszen a maguk idejében hatalmas újdonság volt, amit csináltak, és a legnagyobb dolog, hogy a mai napig érvényes, szerethető, és még egyedülálló is, amit fél évszázaddal ezelőtt alkottak.


Szerintem e három együttes "minősége" között már tényleg csak a szubjektivitás tehet különbséget.

2018. jan. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Hú...hát ez tényleg nagyon bicskanyitogató. Legalábbis számomra biztos, ne hari, de ezt muszáj volt leírnom. :D Nem késelnék meg amúgy senkit, nem vagyok annyira lelketlen...:'D
2018. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 :DDDDDDDDDDDD ***** válasza:
92%

1.Beatles

2.Pink Floyd

3.Radiohead

2018. febr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

1. Pink Floyd: Szerintem az ő zenéjüket tanítan kéne

2. Beatles: Kúltúra

3. Radiohead: Szerintem egy Radiohead számot se hallottam de biztosan jó zenekar

2018. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1.Beatles

2. Pink Floyd

3. Radiohead

2018. márc. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Pink Floyd

2. The Beatles

3. Radiohead


De mindhárom zseniális.


A legjobb albumaik szerintem:


Pink Floyd:


1. The Dark Side of the Moon

2. Animals

3. The Piper at the Gates of Dawn/Atom Heart Mother


The Beatles:


1. Revolver

2. Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band

3. Rubber Soul


Radiohead:


1. OK Computer

2. Kid A

3. The Bends/Amnesiac

2018. márc. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

1. Pink Floyd. A legkreatívabb, legigényesebb zenét ők csinálták a három zenekar közül.

2. Beatles. Nélkülük nem lenne rockzene, vagy legalábbis nem olyan, amilyen.

3. Radiohead. Nem rossz, nem rossz, de szerintem eléggé túlértékelt zenekar.

2018. ápr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!