Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoristák! Mit tegyek?

Zongoristák! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!14 éves vagyok 6 éves korom óta zongorázok.Nagyon szeretem a spanyol darabokat,és a kedvenc darabom amit 3 éve tanultam a Waltz in A minor.Napi minimum 1 órát zongorázok,és nagyon élvezem.Kérdésem az lenne,hogy most fogok gimnáziumba menni,de szeretnék tovább zongorázni tanulni.A jelenlegi tanárom az általános iskolának dolgozik.Egyedül is tudok zongorázni,de a tanárok azért mutatnak új dolgokat.Hogy oldható ez meg?Hova kell mennem?

2018. jan. 14. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán a Bartók Béla zeneművészeti szakközépiskolába.
2018. jan. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van itt pár félreértés.


Kedves kérdező! A jelenlegi tanárod nem az általános iskolának dolgozik, hanem a zeneiskolának, az általános iskola csak a termet adja hozzá. Természetesen ezen, és még sokkal magasabb szinten is, csak akkor tudsz fejlődni, ha tanárhoz jársz. Tehát meg kellene tudnod, hogy hogyan tudnál tovább járni a jelenlegi tanárodhoz a zeneiskola keretein belül (gimnáziumi tanulmányaid mellett különóraként). Ha ez valamiért nem megoldható, akkor érdemes keresned egy magántanárt, aki ad neked órákat (ez kicsit drágább, mint a zeneiskola, de ha tényleg akarod csinálni, akkor megérheti).


Kedves előző válaszoló! Napi egy óra gyakorlás az egy gyenge hobbi szinthez elég. Akik konzervatóriumba mennek, azok zenei pályára készülnek, és gyerekkortól kezdve napi több órát gyakorolnak. A konziba "Waltz A minorral" (ilyen című darab kb. egymillió van a zeneirodalomban, szóval nem tudom, melyikre gondolt a kérdező) nem fogják felvenni, oda egy komoly, több műből álló felvételi műsort kell vinni, amit még a zenésznek készülő felvételizők is legalább egy évig tanulnak.

2018. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
Pont ezen akadt meg a szemem, ok, A-moll keringő (egyáltalán miért írta angolul a kérdező), de mégis kitől melyik... Valami nagyon nem stimmel, ha valaki egy darabot így nevez meg, hogy "Waltz in A minor", ott valami félresiklott az eddigi tanulmányok során...
2018. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azzal a felkészültséggel, amivel te rendelkezel, nem ajánlanék neked zenei pályát. Folytathatod a zongorát akár iskola után is, de ne ebből próbálj megélni.
2020. okt. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!