Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárerősítő kérdés?

Gitárerősítő kérdés?

Figyelt kérdés

Helló!


Szóval ezt az erősítőt veszem meg : [link]


Ehhez kell láda? Linkelnétek, hogy milyen láda jó hozzá?? Mert így önmagában nem hiszem, hogy jó. Amúgy mit gondoltok erről az erősítőről?


Pl: ez? [link]



2018. jan. 17. 05:19
 1/5 A kérdező kommentje:
*Szóval ezt az erősítőt veszem meg: [link]
2018. jan. 17. 05:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kell hozzá láda. Ugyan a MezzoForte azt írja, hogy 4 Ohmos kimenet van rajta, de minden képen, amit találtam róla, 8 Ohmot ír. Szóval jó lesz hozzá a láda, mert az is 8 Ohmos. Ezeknek a legtöbb esetben azonosnak kell lenniük.


Egyébként ez egy jó kis erősítő. Persze nem a legjobb. A tisztái nekem nagyon bejönnek, az effektek, ha nem is tökéletesek, de vállalhatóak. Ahol az ilyen modellezős fejek általában elvéreznek, az a torzított hang. Sajnos ez a Code100-as sem kivétel. Nekem minden torzított hangszín nagyon mű és digitális. Egyáltalán nem kelti azt az érzetet (amivel egyébként pofátlanul reklámozza magát), hogy épp egy Marshall Plexit hallok, tökig kitekerve egy 1960 full stacken. Mondjuk ezt senki nem is várja el tőle, főleg nem ebben az árban. Ha tetszik a hangja, vedd meg. De azért azt hozzá kell tennem, hogy 220 ezer forintból már durván jó full csöves Marshall cájgot is össze lehet vásárolni - használtan.

2018. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazad van! :) Nekem amúgy pont Plexi hangzás kéne, csak láttam milyen rohadt drága a marshall plexi.
2018. jan. 17. 17:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Otthonra gyakorolgatni próbálgatni jók ezek a modellezős erősítők, de másra nem. (a Marshall név se tévesszen meg)

Ahogy az előtte szóló is mondta a torzítói használhatatlanok, és némelyik effekt is elég műanyag.

Inkább tényleg egy csövest még ha ki is kell pótolni, a hangzás meg kárpótol érte.

2018. jan. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen szinten gitározol? Ha az elején jársz és friss még a zenekar ez az erősítő pont jó. Tágas helyen kevésbé jön ki az a bizonyos műanyag hang. Később amúgyis fejleszted a cuccaid, ezen pedig addig elkisérletezgetsz hogy mi az a sound amit keresel.
2018. jan. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!