Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenei stílusokban miért...

A zenei stílusokban miért ugyanazok a rasszok a kiemelkedőek?

Figyelt kérdés
Nem rasszista a kérdés, és nem provokációnak szántam. Arra gondolok, hogy a blues, rap zenében mindig afro-amerikaiak vannak, a metálban meg fehér, skandináv, vagy amerikai, német férfiak. Létezik pl "néger" death-metál banda, vagy norvég rap, esetleg német raggie?

2018. jan. 21. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A rassz szerintem a témában két szempontból faktor

1. Ha egy illető valamilyen rasszú, az nagy eséllyel összeköthető valamilyen kultúrkörrel, amiben nevelkedett. Sanszosabb, hogy megszereted a skandináv metált, ha épp Finnországban születtél és az első énekórán gitárt adnak a kezedbe.

2. Mind mainstream, mind underground szinten sokat számít az emberek elképzelése egy stílusról - és a műfajok "arcához" időnként jár is egy bőrszín. Mainstream esetén az alapján kell egy kicsit intézni a marketinget, amit az emberek várnak. Sok ember ma a rockról azt hiszi (feketék is), hogy az is egy olyan tipikus fehér műfaj, holott a lóf#szt, csak az akkori amcsi társadalomban a média óvatosan karolt csak fel színes bőrű embereket - aztán jött Elvis, aki már szebb arcnak tűnt erre a feladatra... Underground-nál pedig ugye vannak ilyenek, hogy a hip-hop-rajongó feketék egy része nem feltétlen néz jó szemmel, mikor egy olyan műfajba szállnak be fehérek, ami a nyolcvanas évek végén, kilencvenes évek elején olyan politikai meg társadalmi témákkal foglalkozott, amit az akkori fehérek többsége nem szívesen hallott, a feketéknek viszont sokat jelentett.


Szóval szerintem a fentebb említett két okból van az, hogy az emberhez inkább csak bizonyos színű csomagolásban jutnak el egyes műfajok. De persze ez totál nem jelenti azt, hogy ne léteznének kivételek, meg hogy ne lenne esetleg sok és jelentős is belőlük. Hip-hopnál ugye nem kell mélyre ásni, ott van Eminem, mint népszerű fehér rapper, de a lista nem ér nála véget. Aesop Rock és Slug nagy személyes kedvenceim (igaz Slug negyedrészt fekete, negyedrészt amcsi őslakos, de ezeket a százalékait sose viselte az ingujján - azon felül meg fehérnek néz ki), de ott van még El-P, aki most valamelyest be is robbant a köztudatba a Run the Jewels-szel, Eyedea, Action Bronson, RA the Rugged Man, Lil Ugly Mane, Cage, Sage Francis, Sadistik, Uncommon Nasa, a Beastie Boys, lehetne még sorolni...

Fehér reggae-t őszintén szólva nem hallottam még és félek is rákeresni, de a múltkor olvastam egy olyan kommentet, hogy az egész ska stílust lehetne fehér reggae-nek nevezni. Hát... Végülis... :D

Fekete metál terén nem vagyok oly művelt, egyedül az Animals As Leaders gitárosa jut eszembe magamtól, de szerencsére van nekünk ez a csodás emberünk, Myke C-Town, aki csinált külön egy videót az általa ismert fekete metálosokról: https://www.youtube.com/watch?v=tGt-b8Ikf_s remélem tudsz angolul, mert jó videó. Amúgy a csávó maga is hörgött egy metál zenekarban fiatalkorában, meg a csatornája jóféle fehér rapperekhez se rossz forrás.

2018. jan. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A Sepulura énekese fekete asszem
2018. jan. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!