Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan célszerű tanulni...

Hogyan célszerű tanulni gitározni?

Figyelt kérdés

Magáncélra, szórakozásra. Nem szeretnék ezzel foglalkozni, mint munka.

Zeneiskola, magántanár, vagy magatoktól? Esetleg tudtok könyvet, vagy internetes oldalt ajánlani? :)


2010. jún. 5. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Daweee000 ***** válasza:
Az optimális egy jó magántanár, van neten is több tonna anyag, pl [link] egy nagyon jó oldal, de ha egyedül vagy, nem tud hozzáértő ellenőrizni, hogy jól csinálod-e a dolgokat, és a rossz beidegződések miatt megrekedhetsz technikailag, és ezek kijavítása sokkal több energiát igényel mint eleve jól csinálni.
2010. jún. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Felesleges a tanár..


Első körben tanuld meg a pengetést kézzel, ujjakkal.

aztán ha ez már megy úgy, hogy külön tudod pengetni a húrokat és nem 3 mat pengetsz meg egyszerre közben meg a negyediket akartad, akkor vegyél egy pengetőt, és tanuld meg azzal is a pengetést.



Ha ezek megvannak és már csípőből pengetsz gyorsan és pontosan, akkor tanuld meg a hangok helyét a gitáron, esetleg a gitáros kotta olvasását (tabulatúra)..


Aztán ha már ezek is megvannak, akkor gyakorolhatod a lefogásokat..



2-3 hónap után még ne várj eredményt, csoda ha rendesen pengetni megtanulsz annyi idő alatt..


Mellesleg nem is mindenkinek alkalmas erre a keze, előny ha hosszúak az ujjaid, úgy könnyebben megy a lefogás..


Sose erőltesd a gyakorlást mert csak görcsöt kap a kezed..

2010. jún. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 23:32


Mindenkinek más a technikája..


Ez az egyén kezének adottságaitól, és a gitárjától függ..


A Profik nem véletlenül csináltatnak a saját kézméretükhöz egyedi gitárokat!


Persze vane gy "irányelv" hogy hogy kéne, de az nem minden esetben úgy könnyebb..


Sőt sokszor csak hátráltat!

2010. jún. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Daweee000 ***** válasza:
23:42: Persze, mindenkinek megvannak az adottságai, és idővel ahhoz fog igazodni, de az alapokat legalább jó átvenni a tanárnál, én anno magamtól kezdtem, majd később kezdtem tanárhoz járni, szóval tudom miről beszélek. Ilyenekről, mint hogy például megszoksz egy rossz pengetőtartást, amivel később a palm mute-olás, vagy a pitched harmonic-ok nehezebben, vagy egyáltalán nem fognak menni, vagy hozzászoksz, hogy úgy támasztod a többi ujjaddal a fogólapot, hogy nem bírsz rendesen sweep pickingelni, de vegyük a legalapabbat, hogy az "ujjazó" keze a többségnek nincs szétnyílva eleinte, és az ember lusta, keresi az ideális megoldást, és ahelyett hogy nyújtana, behajlítja a hüvelykujját hogy messzebb elérjen, viszont így rövid úton megfájdul a hüvelykujj, és megette a fene az egészet. Ezt én pl a mai napig szenvedem, pedig nem tegnap kezdtem. Szóval ha csak 1-2 hónapig is, de az elején érdemes tanárhoz járni.
2010. jún. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2010. jún. 6. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!