Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az elvárható zongora tudás...

Mi az elvárható zongora tudás ilyen szinten?

Figyelt kérdés

6 éve járok magántanárhoz zongorázni (10 éves korom óta), és nincs senki aki jár az ismerőseim közül, így nem nagyon tudom, hogy milyen szinten kéne lennem. Viszont múlt héten megismertem valakit, aki 5 éve zongorázik, és mikor kérdeztem, hogy milyen darabokat játszik jelenleg pl. Für Eliset játszotta már-e akkor azt mondta, hogy az még bőven nincs az ő szintjén.

Most akkor ő van lemaradva, vagy én vagyok nagyon jó?

(Én játszottam a Für Eliset és most a Moment Musicauxot, a chopin petit chien valse op 64et és a Moonlight sonata 3rd movementjét tanulom/tudom) Ez magasabb, alacsonyabb vagy elvárható, ezen a szinten?



2018. jan. 29. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki várhatna el bármilyen tudást is?
2018. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, hogy amit egy átlag ember ennyi év tanulás után játszani szokott. (Igen, helyenként kicsit hülyén lett megfogalmazva.)
2018. jan. 29. 19:46
 3/6 Mojjo ***** válasza:

Az, hogy valaki x év után hol tart, nagyon sok mindentől függhet. A motiváltságától, a gyakorlásra szánt időtől, a tehetségétől, kézügyességétől. Tarthat valaki két év után ott, mint más tíz után és fordítva.


A Für Elise reális 5 év után, ha az ember átlagos kézügyességű és azért valamennyire komolyan veszi a dolgot. De igazából 15 év után is lehet az előadásán csiszolni és tökéletesíteni :)

2018. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak az a lenyeg hogy mit jatszol hanem, hogy hogyan. A lanyom a Fur Elise-t kb 2 ev utan jatszotta, de nem ettol meg nem jatszott jol. Sot kifejezettem utalt zongorazni. Kepzelheted mekkora muveszi atelessel jatszotta! lol

Akkor tudjuk megmondani, hogy jol jatszol e ha feltoltesz a youtube ra valamit es megnezhetjuk. Ha a moonlight Sonata 3rd movementjet ugy jatszod mint Valentina Lisitsa akkor nagyon nagyon jo vagy

https://www.youtube.com/watch?v=zucBfXpCA6s


A masik dolog meg hogy zenesznek keszulsz, vagy egy hobby zongoristanak? Az ismerosod csak hobbykent zongorazik nem profikent.


Ha csinalsz vizsgakat mint pl ABRSM akkor ok negmondjak a szintedet.

Az atlag

grade 1 kb 2ev tanulas utan

grade 2 3ev

grade 3 4ev

grade 4 5 ev tanulas utan.

Az egyetlen negativum, hogy nem olcso.


Vagy mehetsz versenyekre, az is segit beloni a szintedet.


itt egy masik video ahol egy kezdo jatszik egy grade 7 darabot. Iszonyatos, de eljatsza a hangokat.

https://www.youtube.com/watch?v=_DXieWqccaw


Szoval szerintem az hogy milyen darabokat jatszol, onmagaba semmit sem jelent. Attol meg leheszt ugyanazon a szinten mint az ismerosod.

Miert nem kerdezed meg a tanarod hogy szerinte milyen szintem vagy?

2018. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:
A Für Elise szerintem ABRSM grade 5 reálisan. Bár grade 3 szinten is el lehet játszani, csak épp az olyan is lesz.
2018. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Először is. Jól tetted, hogy magán tanárhoz jársz. Zene iskolában engem 4 évig vissza fogtak a sz*r csilingelő Mozart szonátákkal meg a Bachnak a kis menüetteivel. Miután új tanárom lett a zenesuliba (2 éve) azóta többet fejlődtem mint a 4 év alatt ma már Chopin nocturne-et játszok és elkezdtem komolyabb darabokat is tanulni. Másodszor pedig igen nagyon jól haladsz a dolgokkal. A darabokat amiket leírtál már bőven kell haladó szintű zongora tudás talán még egy kicsit több is. Ügyes vagy csak így tovább.
2021. febr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!