Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rockerek! Ti körülbelül hány...

Rockerek! Ti körülbelül hány éves korotokban kezdtetek el ilyen zenéket hallgatni, és milyen előadóktól?

Figyelt kérdés

2018. jan. 29. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Kb 12 évesen

Nagyon sokáig csak Green Dayt hallgattam, aztán kicsit később My Chemical Romancet meg talán Oasist is ekkor kezdtem el hallgatni. Meg pár egyéb előadót amire már nem emlékszem pontosan.


Aztán kb 19 évesen kezdtem el egyre jobban visszafelé menni az időben, 60-70-80as évekből kezdtem el hallgatni rock bandákat, pszichedelikus rock bandákat.

The who, the guess who, the grass roots, hermans hermits, dire straits, the hollies, ramones, the turtles, zombies, tom petty, stb...


Jelenleg ott tartok hogy teljesen ismeretlen vagy kevésbé ismert pszichedelikus pop/powerpop bandákat hallgatok a 60-70es évekből.


Remélem megfele a válaszom :D

2018. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Engem is akörül kezdett el érdekelni a rock. Green Day-el kezdtem, aztán jött a Black Veil Brides, Sum41, All Time Low, Blink 182, Simple Plan, Fall Out Boy... Stb.

Ha több is érdekelne, ajánlok egy YouTube csatornát. A srác rock számokat dolgoz fel, ott sok előadóra is bukkanhatsz rajta keresztül.

[link]

15L

2018. jan. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem kifejezetten tartom magam rockernek, de hallgatok talán elég rockot, hogy erre válaszoljak.

Az első alkalom, amire vissza tudok emlékezni, hogy ki voltam téve rockzenének, az akkor volt, amikor a GTA San Andreas nevű játékkal játszottam 9-10 éves koromban. A K-DST meg a Radio X csatornák tetszettek, főleg előbbi - de akkor még nem voltam aktív hallgató, pár év múlva vettem elő újra a nótákat, amiket innen ismertem, akkor már inkább utóbbi felé húztam.

13-14 éves koromban rákattantam Jack White zenekarai (The White Stripes, The Raconteurs) pár számára, de úgy az első kedvenc rockzenekarom a Green Day volt. Meg úgy az ő zenéjükre való rákattanásra datálom zenebolond létem kezdetét, előttük effektíve fogalmam se volt, hogy mi az az album, milyen műfajok vannak, hogyan működnek a hangszerek, milyen a dinamika egy zenekaron belül, stb., mert nem is igazán érdekelt, de ezen a ponton, nagyon nekiállt foglalkoztatni. Green Day útján nyilván punk / pop-punk irányba mentem el. 14 éves koromban a Billy Talent, meg a System of a Down vezettek be a kilencvenes évek rock/metáljába, akkor ismertem meg a grunge-ot, az alternatív metált, a post-punkot, hardcore-t, stb-t.

Ami már rég nem a rockzenehallgatásom kezdete, de fontos állomás, az még a Tool megismerése volt 16 éves koromban, ők vezettek be a progresszív rock/metálba, amit máig a kedvenc rockzenei alműfajomnak tartok.

2018. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Én 4-5 éves korom óta Rammsteinen és Iron Maidenen nőttem fel. Most főleg death és thrash metalt hallgatok \m/

14/F

2018. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Green Day-jel és Avantasiával kezdtem óvodás koromban.
2018. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

főként az alternatív rock érdekel és általában ezt is hallgatom, nemtudom mennyire számítok így rockernek.

13évesen kezdtem a 30Y nevű együttessel,most 16 vagyok és mégmindig a kedvenceim

2018. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
jaj lemaradt, hogy 16L
2018. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
12 Voltam és könnyebekkel pl Fall out boys. Most majdnem 14 vagyok és Marilyn Manson a kedvencem de szeretem a BvB-t is meg még sok mást. :D
2018. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
12 kb., BVB-vel kezdtem, most Mansont hallgatok. 14/L
2018. febr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mikor kezdődött, de 10 évesen már sok rockzenét szerettem. Bon Jovi, Scorpions voltak talán az első kedvenceim. 21F
2018. febr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!