Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Rammstein bandától a Du...

HUN-Bence kérdése:

A Rammstein bandától a Du hast dal miről szól?

Figyelt kérdés
Mert a magyar szövegét megtaláltam de nem értem mit takar ez a szöveg miről szól stb...

2018. jan. 29. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

A hast a haben ige ragozott alakja

Haben szó jelentése birtkolni valaki valamit birtokol valakinek van valamije de ott a haben igen ragozva van így az lesz a jelentése , hogy Te birtokolsz / Tied

Szóval valami ilyesmiről szól a zene , hogy neked tiéd valami valamit birtokolsz hozzád tartozik

Egyébként ismerem a számot elég jó nekem is tetszik de a Rammstein nak van még egy jó száma az ich will ( akarom )

2018. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Du hast a címe, de ahogyan Lindemann énekli, Du hasstnak is lehet érteni. A du hast mich ugye azt jelenti, hogy birtokolsz engem, a du hasst mich viszont azt, hogy gyűlölsz engem. Kb. erről a kettősségről szól a szám is.

Ugye a refrén a házassági eskü szövege. A házasság a szerelem és a szeretet jelképe, tehát már-már romantikusan hat a szöveg, azonban a kérdésre a válasz egy határozott, indulatos nem.

A szeretlek is, meg nem is tipikus esete.

2018. jan. 30. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szám a hűség megkérdőjelezéséről szól (ezt több helyen láttam és olvastam, lentebb a miértjét próbálom kifejteni, mert arra nem emlékszem pontosan). Igazából maga a Du hast az egy szójáték olyan értelemben ahogy az előttem lévő leírta, de a végén kiderül, hogy ezzel csak annyit akart mondani, hogy "Megkérdeztél engem, de semmit sem mondtam" ez valószínű a házassági ajánlatra utal, és hogy nem mondott semmit, vagyis gondolkozik, vagyis lehet nem hű hozzá. És feltételezem erre utal az is, hogy a nászeskü végén a szokásos "igen" helyett a "nem" hangzik el. Remélem segítettem :)
2018. jan. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 van egy angol feldolgozás is, az a címe hogy You Hate
2018. jan. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha értem köszönöm a válaszokat 🙂
2018. febr. 1. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!