Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy szerelmes és egy démonos...

Egy szerelmes és egy démonos könyvet írok. Szerintetek írás közben milyen zenét hallgassak, hogy "átszellemüljek "?

Figyelt kérdés

2018. jan. 31. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Valami nyugtatót. Ugyanis nem könnyű egyben bemagolni a helyesírási szótárat. Amikor az "átszellemüljek" - hez érsz, vedd le a hangerőt.


Nem ismerlek amúgy (bár ki tudja, lehet egy vagy a 50 -60 ismerősöm közül), szóval nem akarok ítéletet mondani, de ez a "szerelmes démonos könyvet írok" mondat eléggé felelevenített néhány tízéves gondolatom. Nem tudom mennyi egyedi szálat tervezel bele, hogyan, milyen szemszögből írod, de ha egy 14- 17 éves tinilány a mesélő, akinek a szuperátlagos élete hirtelen "fenekestől felfordul" amint megtudja, ki is ő... Akkor hagyd abba az írást! De komolyan! Megsaccolni sem lennék képes, hány ilyen könyv létezik tinilányok tollából, összemixelve az író 3 kedvenc fantasyregényét. Ha annyira szenvedélyed az írás, keress valami olyat, ami nem erőltetett, bele tudod dolgozni az életfilozófiádat (itt ne komoly dolgokra gondolj... Egyszerűen csak legyen ihleted) és NE TARTALMAZZON OLYAN DOLGOKAT, AMIKRŐL FOGAPMAD SINCS. Ne írj azért, mert az menő. Ne olyat írj, ami tetszene a 10 éves, alkonyatot bámuló kislányoknak.


Ezt most egy ilyen "hogyan ne írj" gyorstalpalónak szántam, mint mondtam, fogalmam simcs ki vagy. Az is lehet, egyik sem vonatkozik rád. Bár ez a zenés elég hülye kérdés... Honnan tudjuk ennyiből, milyen a kömyved hangulata? Hallgasd, amit szeretsz.

2018. jan. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyet nem lehet ajánlani. Te kell szeresd a zenét, amit hallgatsz, arról nem is beszélve, hogy nem feltétlenül kell zene az ilyesmihez, mert az is emberfüggő.


Egy tanácsom van: olyan zenét hallgass, aminek vagy nincs szövege, vagy olyan nyelven van a szöveg, amiből egy szót sem értesz (mert nem beszéled a nyelvet még egy icipicit sem). Ez azért jó, mert különben belezavarodsz az írásba, néhányan még azon is kaphatják magukat, hogy a gondolatuk helyett a dalszövegből írnak le részleteket. Mondjuk persze ez is emberfüggő -- biztos van olyan, akit ez nem zavar össze.

2018. jan. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én tanuláshoz és íráshoz általában komolyzenét hallgatok

ezek a kedvenceim:

https://www.youtube.com/watch?v=WUSmGZ-6FiA

https://www.youtube.com/watch?v=arMu4f8rnBk

2018. jan. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.☺ Az első kommentelőnek üzenem, hogy nem olyat írok, mert az olyen fajta könyveket utàlom. Túl kiszàmítható, èlvezhetetlen.
2018. febr. 1. 06:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Kószi.☺.
2018. febr. 1. 17:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem kell nekem üzenni, elolvasom én magam. Már eleve a démonos - szerelmes dolog elég lerágott csont, ezért gondoltam én. Ha nem, nem. Te dolgod. Ráadásul #2 helyettem is megfogalmazta, ami nekem nem ment: ezt te érzed. Ha könyvet írsz, benne kell lenned a témába, érezned kell, mit miért fogalmazol meg, ezt nem a zene fogja megadni. Vagy ha mégis, akkor nem egy ismeretlen, misztikus hangulatú zene, amit idegenek ajánlottak. Hanem valami olyasmi, amivel van "múltad". Ami tetszik. Ami érzelmeket vált ki belőled.
2018. febr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mièrt, de mindig amikor könyvet olvasok ès hallok egy zenèt, aminek a ritmusa szerintem illik a könyvhöz, akkor onnantól, arról a zenèről az adott könyv jut eszembe. Utàna azt hallgatom a könyv olvasàsa közben. Az első könyvemet amikor írtam, akkor is egy zenèt hallgattam közben,mert szerintem az illett hozzà. Ès egy külőn szerelmeset írok most, meg egy külön dèmonosat egy kicsi szerelemmel, hogy tudjam csavarni a szàlakat.
2018. febr. 2. 20:26
 9/10 anonim ***** válasza:
2018. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm

:-)

2018. márc. 2. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!