Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az MSA márkájú klasszikus...

Az MSA márkájú klasszikus gitár egy kezdőnek jó?

Figyelt kérdés
Nem akarok sokat költeni úgyis csak tanúlni akarok rajta és később egy akusztikus gitárt akarok.

2018. febr. 5. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Kis fogalomzavarban vagy, de majd jön a Mojjo és kiokosít, nekem most nincs hozzá türelmem.
2018. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

Hehe, na igen, ahogy az egyes mondja :) Bár majdnem sikerült nem észrevennem a kérdést.


A klasszikus gitár az egyfajta akusztikus gitár. Akusztikus gitárok azok, amiket erősítő nélküli, azaz akusztikus megszólalásra terveztek. Ennek két fő csoportja a nylonhúros akusztikusok és fémhúros akusztikusok. A nylonhúros akusztikusok egy fajtája a klasszikus.


Sajnos manapság egyre inkább terjed egy alapjaiban téves, rossz szóhasználat, ami az akusztikus gitárt a fémhúros akusztikusra érti csak. Neked is sikerült agy használni ezt a fogalmat.


Viszont ha fémhúros akusztikus gitárt szeretnél, akkor miért akarnál klasszikuson tanulni? Az égvilágon semmi értelme. Teljesen más hangja van, ráadásul teljesen más a felépítése is, teljesen más nyakgeometriáva, nyakszélességgel, húrtávokkal, tökmást szokik meg a kezed, és még a hangja sem az lesz, ami neked igazán tetszene és ami motiválna. Felejtsd el, és kezdj egy fémhúroson egyből.


Azért szokták azt mondani, hogy kezdjenek az emberek klasszikuson, mert a nylon húrok puhábbak, kevésbé vágják az ember kezét. Ezzel az érveléssel azért van pár baj. Az egyik az, hogy a nylonhúrok is bántani fogják a kezdők kezét - kissé kevésbé, de fogják. A másik az, hogy el sem tudom képzelni, milyen szinten kell anyámasszonykatonájának lenni, hogy ez bármit is számítson. Tizenegykét éves kislányok tanulnak meg játszani fémhúroson mindenféle probléma nélkül.... nehogymár bárkinek gondot jelentsen, hogy jajj, picit fáj. Ha meg mégis, akkor őszintén mondom: ne gitározzon. Ha valaki gitározni akar, nem sírni, akkor nem fog gondot jelenteni neki a fémhúr sem. Gondolom, neked sem, úgyhogy hajrá :)

2018. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az újra és újra előkerülő téma...de már kicsit unalmas.

Ha hegedülni akarok, NEM nagybőgön fogok elkezdeni tanulni...

Azért mert két hasonló dolog egy nylon húros klasszikus gitár és egy fémhúros akusztikus. Két különböző hangszer.

Nem hogy előny, de egyenesen hátrány, ha egyiken akarsz játszani és egy másik fajtával kezdesz el tanulni......

Megatanulsz azon, hogy aztán abbahagyd és nekiállj egy másfaja hangszeren tanulni? Tulajdonképpen csak idő és pénz pazarlás. Semmi több.

2018. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Waff ***** válasza:
Ez érdekes...én nylonoson kezdtem, majd később beszereztem egy fémhúrosat is, és talán az első 1-2 nap volt olyan, hogy azt éreztem kicsit nem úgy áll a kezemre mint a klasszikus tesója.... Utána már észre sem vette a kezem a különbséget. Manapság is ha előkapom a nylonosomat ,szerény repertoáromat gond nélkül lepötyörészem azon is.
2018. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:

@4: Igen, ez valószínűleg erősen függ a kézügyességtől. Mivel az nekem nagyjából negatív, és minden egyes mozdulat pontosságáért keményen meg kell küzdenem, nehezebben mehet a váltás, mint az átlagnak, és simán túldimenzionálom a kérdést.


Mindenesetre ha valakinek a fémhúros tetszik, értelme ezzel együtt sincs nylonost vennie.

2018. febr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Waff ***** válasza:

Egyetértek Mojjo, ha fémhúroson akar akkor természetesen azon tanulgasson.


Csak arra próbáltam utalni, ha valamilyen okból kifolyólag nylonoson kezd (pl nincs rá elég zsebpénze h fémhúrost vegyen, de otthon porosodik egy nylonos vagy mittomén) akkor nyugodtan kezdje azzal, a lényeg h zenéljen és öröme legyen a dologba, a többi adja magát.

2018. febr. 8. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!