Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Rush nevű rock zenekarnak...

A Rush nevű rock zenekarnak mi a stílusa? A mai zenéikben is (pl a frissen kiadott Caravan kislemezen) is érezhető a prog hatás?

Figyelt kérdés

Annó olvastam, hogy nekik többféle korszakuk volt, és ebből egy volt a progresszív. Mennyire prog zenekar ma a Rush? Egyértelműen ki lehet kiáltani a Rusht ezen stílus képviselőinek (a többi mellett?)

Azt tudom, hogy nagyon sokat tettek a stílusért.


Köszi!


2010. jún. 6. 23:49
 1/4 Thurston ***** válasza:
100%
Ha kábé 15-20 éve játszották volna ezt, akkor lehetne progresszívnek nevezni a zenéjüket (ahogy tették is), de ma már semmiképpen. Mellesleg az, hogy valami progresszív, az nem igazán egy stílus meghatározás. A Dream Theater-re is előszeretettel aggatják rá a progresszív (előremutató, ugye) jelzőt, de miután már X album keresztül csak magukat ismétlik, ez nem igazán jogos.
2010. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A progresszív egy stílus. Attól, hogy néha jogtalanul használják ,attól még stílus. Nézz utána:)

2010. jún. 7. 11:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"A progresszív egy stílus. Attól, hogy néha jogtalanul használják ,attól még stílus. Nézz utána:)"


Hahaha. Feltételezem, hogy az első válaszolónak lényegesen több fogalma van a dologról, mint neked. Szóval ez a tanács elég vicces.


És igen, stílusként használják a progresszív jelzőt, de mivel az, hogy progresszív, azt jelenti, hogy előremutató, mégsem olyan, mint bármelyik másik stílus. Mondhatni ez egy téves definíció. És aki tudja, hogy mit jelent zenében az igazio progresszió (mint az első válazsoló), az tudja, hogy ezt nem lehet ilyen formában használni. Mert nincsenek konkrét elemei, jellegzetességei. Minden műfajon belűl lehet progresszív zenét csinálni. Amit tíz éve death metálnak neveztünk, azt ma is annak nevezzük. Ellenben ami tíz éve volt progresszív, az nem biztos, hogy ma is az... (Sőt, a legtöbb banda képtelenakár csak tíz éven keresztül is progresszív zenét játszani.)


De ezt szerintem elég érthetően írta le az első válaszoló is.

2010. jún. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van, de pl a Wiki igen jól leírja, hogy mi a jellemző a prog rockra... és én amennyi prog rockot hallgattam, az igencsak elüt a többitől (úgy mint pl a deathmetáltra is hamar ráismer az ember.)
2010. jún. 7. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!