Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hány hangjek létezik?

Hány hangjek létezik?

Figyelt kérdés

[link]


Megnéztem ezt a videót, annyi hangjegy van közte... D5, F5, EB5 de egyiket sem tudom hogy mit jelent.. mennyi van, és melyik mit jelent?



2018. febr. 23. 23:11
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Szegény Christina Grimmie :(

Biztos ezt a videót szeretted volna linkelni? Ebben nicsenek sehol hangjegyek.


Amúgy egy oktávot a nyugati zene 12 részre oszt. Ezek a kromatikus skála hangjai. Ha felfelé lépkedünk C - Cisz - D - Disz - E - F - Fisz - G - Gisz - A - Aisz - H


Ezekből a hangokból épül fel a zene. Ezek a hangok azonban oktávonként ismétlik egymást. Épp ezért szokás jelölni néha, hogy melyik oktávban is vagyunk. A magyar nómenklatúrában az oktávok nevei: szubszubkontra - szubkontra - kontra - nagy - kicsi - egyvonalas - kétvonalas - háromvonalas stb stb . Angol nyelvterületen inkább számozzák őket. Pl a nagy C a C3 a kis C a C4, az egyvonalas C a C5 stb stb....


Az Eb az pedig egy fél hanggal leszállítotz E, magyarul Esz. A fenti sorban, amikor végigírtam a hangokat, a Disz a megfelelője. A modern zene által használt hangolási rendszerben ez a két hang egyenlő.

2018. febr. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
Amúgy ezt a hány hangjegy létezik kérdést nehezen értem, de ha szubszubkontrától négyvonalasig vesszük a kromatikus hangokat, akkor az 108 különböző hang.
2018. febr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Igen, szerintem is más videóra gondoltam :D

Én is sajnálom Christina Grimmie-t, ő egy igazán tehetséges énekes volt.

2018. febr. 24. 09:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Most látom, elírtam a kérdést :DD ‘Hangjek’ :D Az hangjegy* akart lenni :D
2018. febr. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!