Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak én találom szépnek a...

Csak én találom szépnek a szovjet himnuszt?


2018. márc. 3. 23:22
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nyilvan nem.. nekem a Horst Wessel Lied is tetszik dallamilag...
2018. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Nekem is bejön valamiért. Nem értek semmit de néha meghallgatom kb havi egyszer :D
2018. márc. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csicsky ***** válasza:
70%
A Szovjetunió idejében a zenét is felhasználták propaganda célokra. Ha már a szöveg hazug volt, akkor a kísérő zenét igyekeztek úgy megkomponálni/megválasztani, hogy ez pozitív emóciókat váltson ki, hogy ezáltal a szöveg is lemenjen a nép torkán. Ez egy pszichológiai trükk volt, amit nem csak a himnusz esetében használtak fel. Erről régebben olvastam egy cikket, de sajnos már nem emlékszem hogy hol, így nem tudom belinkelni.
2018. márc. 4. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Imádom a szovjet himnuszt :D

SOYUUUUUUZ ! :D

2018. márc. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mai kérdés, de mindenféle ideológiától eltekintve, nagyon szép, erőteljes, lelkesítő.
2019. aug. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A második sor "A nagy Oroszország kovácsolta frigy" hangzása nekem egy gyorsuló EV metrókocsit juttat eszembe... :)

A "Népek barátságát vívtad te ki" pedig az utazósebességű szakasz... Végül még a motorféküzemre is rímel... Az utolsó szótagnál még a fékrudazat beremegését is kihallom:))))


A politikai tartalmat félretéve, nagyon jó kis lelkesítő zene, kifejezetten oroszos is, nem véletlen, hogy új mondanivalóval, de visszahozták.

2019. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez is nagy kedvencem:

[link]

2019. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!