Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitározni csak akusztikuson...

Gitározni csak akusztikuson érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni gitározni, de valahogy az elektromos

nekem jobban tetszik. Szeretnék egyet venni ezért érdekel

a dolog.


2018. márc. 11. 16:59
1 2
 1/19 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem. Gitározni leginkább olyan gitáron étdemes elkezdeni, ami a leginkább tetszik, leginkább vonz.


Nyugodtan kezdhetsz elektromoson.

2018. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Mojjo amit mondott, szerintem korrekt, én csak egy valóéletbeli példával tudom megerősíteni: személyes ismerősöm hangszeres előismeret nélkül autodidakta módon tanult még elektromos gitáron nagyon jól játszani másfél év alatt (ami egyszerre letudja az esetlegesen felmerülő "muszáj-e tanárhoz járni" kérdést is).

Meg amúgy mivel mostanában gondolkozok magam is elektromos gitár vásárlásban, azt láttam az ilyen angol nyelvű oldalakon, arra is kitérnek időnként egyes gitároknál, hogy mennyire jók kezdő gitárnak, szóval talán arra is érdemes figyelni.

2018. márc. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha elektromos gitáron kezdtem volna, akkor biztos, hogy éveken keresztül sem tanulom meg, hogy mik azok a barrék, az akkordbontások, a dúr-moll, a pengetési sémák, a transzponálás... Minek tanultam volna ezeket, ha azok nélkül is tudok riffeket utánozni, és menőzni vele a csajoknak, haveroknak?

Ezek mind olyan alapvető skillek, amik szükségesek a későbbi fejlődésben. Nem egy olyan embert ismerek, akik rögtön elektromoson kezdtek metálkodni, és most pedig az ilyen dolgok hiányoznak. Persze ez nem feltétlenül hatalmas baj, hiszen sokkal magasabb szinten vannak néhányan nálam, és elismerem őket. De ha egy kicsit kizökkentjük őket a komfortzónájukból, akkor nem tudnak alkalmazkodni a feladathoz. Van olyan, akinek az akkordok okoznak gondot, de a bandájában (metalcore) teljesen megállja a helyét. Nyilván ez nem mindenkinél van így, de ilyen is van.

Szerintem az a legjobb, ha van akusztikus gitárod is, nem nagy tétel, egy klasszikus gitárt be lehet szerezni nagyon olcsón is. Persze nem akarlak lebeszélni, ha te mégis az elektromosat választod, akkor hajrá, csak azért tudd, hogy nem feltétlenül annyi jár vele, hogy hamarabb tanulsz meg elektromos gitáron játszani.

2018. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Mojjo ***** válasza:
100%

Nagyon nem értek egyet a hármassal. Nem az a lényeg, hogy elektromos gitáron, vagy akusztikuson kezded, hanem az, hogy hogyan építed fel magadnak a tananyagot, vagy épp a tanárod hogyan is építi fel. Persze, ha valaki mindenféle átgondolt felépítés, rendszer nélkül kezd el tanulni, akkor alapvető dolgok hiányozhatnak nála - de nem azért, mert elektromoson kezdett, hanem azért, mert ész nélkül ugrott bele az egészbe.


A tanulság nem az, hogy akusztikuson kell kezdeni, hanem az, hogy jól fel kell építeni magunkban, hogy mit és miért is akarunk tanulni. Ehhez remek segítség jópár gitártanítós oldal/csatorna (kérdező, ha ilyesmiben segítség kell, szólj nyugodtan), na meg persze egy jó gitártanár.

2018. márc. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Waff ***** válasza:
100%

Na olyannal én is találkoztam már, aki elektromoson nagyon szépen elkvintezgetett, sőt szólózgatott, aztán egy későbbi alkalommal mikor akusztikus gitárt nyomtak a kezébe, hogy ugyan sikamikáljon már le valami tábortüzes, éneklős, vasutas nótát, ott helyben elvérzett...


Akusztikus gitáron elsőre "börtönablakázgatni" szerintem célszerűbb. Megtanulod az alap akkordokat, mellé az egyszerűbb pengetéseket RITMUSOSAN, és ha még énekelsz is mellé, már lesz egy alapod amire építheted a továbbiakat.

2018. márc. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Mojjo ***** válasza:
100%
El tud "abörtönablakázgatni", meg alapakkordozgatni elektromos gitáron is ugyanúgy :) Ehhez igazán nem kell akusztikus gitárral kezdenie.
2018. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én akusztikuson kezdtem és már elég jól el tudtam börtönablakázgatni és gárfunkelezgetni de szólózni, skálázni Ááá, azt semmi. Ekkor döntöttem az elektromos mellett, s több év után újra elővettem a poros acélhúrost és úgy akadoztak az újjaim, a barre is hogy valószínűleg el lesz adva.
2018. márc. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én sem azt mondtam, hogy az alapok csak azért hiányoztak náluk, mert elektromoson kezdtek. Az csak rátett egy nagy lapáttal. Ha akusztikuson kezdtek volna, akkor "belekényszerítették" volna magukat a börtönablakázgatásba. És akkor máris tudják az alapakkordokat és a pengetési sémákat. Ha van egy elektromos gitár a kezemben, akkor én sem akkordozgatok, hanem inkább riffeket játszok.

Azzal egyetértek, hogy meg lehet tanulni az alapokat elektromos gitáron is, de abból nem adok, hogy a motiváció sokkal kisebb rá.

3-as voltam.

2018. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

3-as és 4-es válaszolónak nagyon köszönöm, erre voltam

kíváncsi.

2018. márc. 17. 18:58
 10/19 Mojjo ***** válasza:

@8: Nézzük reálisan :) A motiváció _neked_ jóval kisebb lenne rá. Másnak meg nem. Aki meg akar tanulni gitározni, azt az motiválja, hogy meg akar tanulni gitározni. És meg is fog tanulni, elektromoson, vagy akusztikuson, mindegy, neki menni fog. Aki csak kvinteket akar tologatni, vagy épp a gatyáig lehangolt legvastagabb húrt ütni-vágni, hogy ha a töriórán a dzsentrifikációról kérdezik, legyen mit mondania, az meg úgysem tanul meg rendesen gitározni, tökmindegy mivel kezd.


@9: Szívesen, bár mint látod, pont tökmást mondunk :)

2018. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!