Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hobbistáknak jó az alábbi...

Hobbistáknak jó az alábbi szintetizátorok valamelyike?

Figyelt kérdés

Max 40-50 ezret tudok rászánni.

[link]

[link]

[link]


Nem vagyok teljesen kezdo, hébe-hóba gitároztam, jártam zeneiskolába ahol zongorázgattam. Most nincs hangszerem, viszont imádom a klasszikus zenét, és a régebbi könnyuzenéket.

Szép zongorahang a lgfontosabb, de szükségem van a vonós hangzásra, harmónikára, gitárhangzásra és orgonára is, azért jobb a szinti nekm mint a digitzongora.

A fentiek közül melyik a legjobb? Nem értek a szintikhez, eddig csak akusztikus hangszerekhez volt szerencsém



2018. márc. 28. 13:38
1 2
 1/14 Mojjo ***** válasza:

Ezeket felejtsd el. Gyűjts még hozzá, hogy egy 60-65 ezerig fel tudj menni és vegyél egy billentésérzékeny szintetizátort, pl:

[link]


Ezek az izék, amiket linkeltél, ugyanolyan hangerővel szólalnak meg, attól függetlenül, milyen erősen ütöd meg a billentyzetet, amivel gyakorlatilag a legfontosabb zenei eszközt veszik el. A zenében rendkívül nagy jelentősége van a hangerővel való játéknak. Még a leglaposabb daraboknál is azzal hangsúlyozunk. Nagyon gáz, ha ezt nem tudod megtenni, vagy legalábbis nem a billebtyűzet segítségével. Elhiszem, hogy olcsóbbak, mint egy billentésérzékeny hangszer, de kb kidobott pénz.

2018. márc. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ennyit számít a billentés?

Szóval szerinted egy ilyennel nem lehet szépen, élvezhetoen jatszani?

Ezek akkor kisgyerekeknek vannak vagy mi? Játékok?

2018. márc. 28. 16:04
 3/14 A kérdező kommentje:

Csak mert az a Yamaha a leiras alapjan pl nem rossz mar amennyire ertek hozzá. És nem is néz ki gyerekjateknak.

Aza baj hogy 18 eves vagyok, diák, ez az 50 ezer is kemény munka árán sok idő után jött össze :(

2018. márc. 28. 16:06
 4/14 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogyan tudnám még jobban megindokolni, hogy miért felejtősek ezek az általad linkeltek. Nem fogsz tudni hangsúlyozni. A zenéd hangok puszta egymásutánja lesz. Egy halott, egysíkú valami.


Pont, mivel diák vagy, és nehezen gyűlik össze ennyi pénz, nem túl tanácsos kidobni kb. 40 ezer forintot. Ha tele lennél pénzzel, azt mondanám, oké, vedd meg, aztán rájössz majd te magad is, hogy miért nem jók ezek a szintik, aztán veszel egy rendeset helyette. Így viszont ezt nem tudod megtenni, szóval ott fogsz állni egy rakat bebukott pénzzel és nem fogsz tudni rendes hangszert venni. Most legalább még van esély, hogy idővel legalább egy bő 10 ezret hozzácsapj a mostani 50-hez és rendes szintetizátort vegyél, ami alkalmas zenélésre.

2018. márc. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Mojjo ***** válasza:
Egyébként ettől ezek nem lesznek gyerekjátékok. Valami szintipophoz teljesen jók, vagy bármi olyan zenéhez, amikor a dinamikát nem kell használni, legalábbis nem a szintetizátorral. Viszont klasszikus zenéhez jóformán használhatatlanok.
2018. márc. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi
2018. márc. 28. 22:42
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]


Amugy szerinted ez a video akkor kamu? Ez egy regebbi yamaha, nem dinamikus szintetizator... akkor h tud ilyen szepen jatszani?

2018. ápr. 2. 16:24
 8/14 Mojjo ***** válasza:
100%

@7: Ezt egyértelműen egy billentésérzékeny szintetizátorral játszotta. Nagyon jól hallatszik, hogy intenzíven játszik a hangerővel, fontos szerepe van a dinamikának. Ezt egy nem billentésérzékeny szintetizátoron nem tudod így eljátszani.


Nem tudom, miért van odaírva, hogy Yamaha YPT-230. Maximum egy feltuningolt, billentésérzékennyé tett verzió lehet. És ha megnézed, nem csak nekem tűnt ez fel. Figyeld a hozzászólásokat:


Tritonio

The manual says that YPT-230 doesn't have touch sensitive keys. Is this really a YPT-230?


Egy másik videó alatt:

[link]


Moe Greene

That can''t be the ypt-230. First off, the keys on that board aren't velocity sensitive. Second, the piano samples sound way too high quality to be ypt-230.


Akinek van füle, meg ismeri a hangszereket, annak feltűnik, hogy itt valami nagyon nem stimmel.

2018. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Szerintem tuti kamu a video, mert latszik a szintetizatoron hogy az tenyleg a ypt-230. Amugy lehetseg valahogy billenteserzekenyseget adni egy nem bill. Erzekeny szintihez?
2018. ápr. 2. 22:51
 10/14 Mojjo ***** válasza:
@9: Fogalmam sincs, ez nem az én asztalom. Úgy gondolnám, hogy nem kivitelezhetetlen (és még erre sem vennék mérget), de hogy mennyi idő, energia, pénz lenne, arról a leghalványabb fogalmam sincs.
2018. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!