Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Létezik Fender Texas Special...

Létezik Fender Texas Special hangszedőből humbucker?

Figyelt kérdés
Még sehol sem találtam és ki akarom deríteni hogy csak én vagyok béna, vagy szimplán nem gyártanak ilyet!?

2018. márc. 30. 14:14
 1/6 Mojjo ***** válasza:
Nem. Ha valami jóféle Fender humbucker érdekel, próbáld ki a shawbuckert.
2018. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most is az van az enyémben. De a gyári.
2018. ápr. 4. 18:44
 3/6 Mojjo ***** válasza:
@2: Már shawbucker? Most nem állok neki végigböngészni a Fender honlapját, de emlékeim szerint csak az amerikai Fenderek, tehát az American szériások vannak gyárilag shawbuckerekkel szerelve. Ha jól emlékszem, akkor az azt jelenti, hogy pofátlanul írtó jó gitárod van. Miért akarod piszkálni? Miben érzed kevésnek?
2018. ápr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindenben jó, csak iszonyatosan maximalista vagyok(néha már a rossz értelemben) és úgy gondoltam lehetne még fullosabb.
2018. jún. 20. 10:08
 5/6 Mojjo ***** válasza:

A Shawbuckerek Tim Shaw alkotásai, részei az új, legfelső kategóriás V-mod hangszedősorozatnak a Fendernél. Egy Shawbucker árából már válogathatnál Bare Knuckle hangszedők között is, és ez szerintem mindent elmond arról, hogy hova is van ez pozícionálva. Ennél nincs feljebb a Fendernél, viszont hasonló kategóriás, de totál más karakterű hangszedőik vannak (ha nem is humbuckerben).


Apropó, hasonló kategória, de más katakter: egy hangszedőnek nem csak ára, meg preztizse van. Ha cserélni akarsz, akkor úgy gondolnám, van valami konkrét célod vele. Lehet a cél egy magasabb kimeneti jel, harapósabb hangzás, ami könnyebben túlvezérli az erősítőt, de lehet a direkt ellentéte, alacsonyabb jel, jóval inkább vintage hangzás. Lehet a cél egy melegebb karakter, több középpel, vagy egy abszolút fényes, csengő hangszín, elsöprő erejű magasakkal. Lehet bármi. Nincs olyan, hogy "fullosabb". Meghatározott célra vannak fullosabbak. Egy Pure Vintage '65 lehet fullosabb, mint egy V-mod adott célra, de egy V-mod is lehet fullosabb, mint egy Pure Vintage '65. Abszolútértékben a fullosság értelmetlen, értelmezhetetlen. Szóval ha tényleg maxinalista vagy, először azt tisztázd le, hogy neked milyen karakterű hangszedő kell és miért, mert ez maximálisan beletartozik a maximalizmusba... ;)

2018. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Inkább a magasabb kimeneti jelszint, ami érdekelne. De azért nem akarok olyat ami csak láncfűrészt tud és másra nem jó.
2018. aug. 1. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!