Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szóló gitár basszus erősítőre...

Szóló gitár basszus erősítőre lehetséges?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, Josh Homme (Kyuss, Queens of the Stone Age) szokása ez. Mélyebb tónusa lesz tőle a gitárnak természetesen.
2018. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, egyiknek sem lesz semmi baja, ha erre gondoltál. TERMÉSZETESEN nem lesz tőle a gitárnak mélyebb tónusa. Olyan lesz neki, amilyet beállítasz. Attól még, hogy egy basszus erősítőre kötöd a gitárt, az továbbra is ugyanabban a hangolásban van és ugyanabban a frekvencián szólal meg. Tehát a legmélyebb E hang (standard hangolásban) 82.41 Hz. A basszusgitár azért szól mélyebben, mert egy egész oktávval mélyebbre van hangolva. A legmélyebb E hangja pedig 41.204 Hz-en szól. Sok gitáros szeret basszuserősítőt használni, de nem azért, mert mélyebb tónusa lesz a gitárnak. TERMÉSZETESEN más jellegű hangszínt kapsz, de nem szükségszerűen mélyebbet.
2018. ápr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2 Nem ugyanazt értjük tónus alatt. A hangmagasságot természetesen nem változtatja, a hangszínt viszont igen. Mintha egy equalizeren a mélyeket feljebb, a magasakat pedig lejjebb vennéd.
2018. ápr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De, ugyanazt értjük. Én legalábbis tudom mi a különbség hangmagasság és hangszín között. Ahogy látom, te is. Arra próbáltam rámutatni az előző kommentemben, hogy egy basszuserősítő nem azért szól úgy ahogy, mert az egy basszuserősítő, hanem mert (alapesetben) egy basszusgitár van rákötve. Persze úgy építették meg, hogy azokat a frekvenciákat lehessen vele könnyedén manipulálni, amilyen hangszerhez ki lett találva, így természetesen más a hangszíne, mint egy gitárerősítőnek. De ettől még egy szólógitárnak nem lesz mélyebb tónusa tőle. Sőt. Én azt vettem észre, hogy basszuserősítőre kötve sokkal tisztább, csilingelőbb, szárazabb a gitár hangszíne. Túlvezérelve vagy torzítva viszont egészen érdekes sáros, piszkos, mocskos hangszínt lehet kitekerni belőlük. Majdnem minden próbateremben ki szoktam próbálni a basszuscuccokat (csak úgy a vicc kedvéért) és nekem ez a tapasztalatom. Aztán biztosan létezik ellenpélda is.
2018. ápr. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés... Új basszust akarok venni, de nem igazán tudok dönteni. Marcus Miller V7 illetve Squier vintage modified jazz bass.. tudtok mondani pro es kontra válaszokat rájuk?
2018. ápr. 2. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!