Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az Edda és a Lord együttes...

Az Edda és a Lord együttes "keresztény rock"-nak számítana Amerikában vagy úgy általánosan Nyugaton?

Figyelt kérdés
Sok számuk hivatkozik Istenre, vagy úgy még általánosabban spirituális értékekre, az orgona használata és a lassú énekek is gyakori motívumok számukra, ahogyan a keresztény vallásból merített elvek is.

2018. ápr. 10. 21:48
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A keresztény értékrend elvileg alapjaiban a világ minden részén azonos.

Így a "keresztényiesség" értelmében nem lehet különbség a "keresztény rock" zenekarok között.

Nyilvánvalóan van különbség a nemzetek közt abban, miként élik hétköznapjaikat, és hogyan építik be a keresztén értékrendet.

De szerintem nem kellene keverni a keresztény értékrendet a keresztény kultúrkörrel. Európa nemzetei és a gyarmatosítóknak köszönhetően egész Amerika keresztény kultúrkörbe tartozik.

Az általad felsorolt jellemzők a kultúrkörből adódnak. Használjuk ezeket akkor is ha nem vagyunk vallásosak, nem tartjuk magunkat közvetlenül a keresztén értékrend minden eleméhez (amit ugyebár egyébként is a vallás gyakorlásából tudunk igazán elsajátítani)

Keresztény zenét játszónak szerintem akkor tartják a zenekart, ha szövegeiben (minden szövegében) kifejezetten hirdeti az örömhírt(evangéliumot), Isteni azaz a Jézusi tanítást.

Ilyen szempontból az Edda közel sem az.

A magyarságra szerintem jellemzőbb a keresztény szellemiség mint az nyugatra, Amerikára. A hagyományunk jobban fennmaradt, és szerves kötődése a keresztén értékrenddel teljesen áthatja kultúránkat. Ha megnézed a Rudán Joes korszaktól kezdve a Pokolgép szövegeit, érezhető hogy egyre inkább a magyarságuk felé hajlanak azt hangsúlyozzák. Ebbe valószínűleg a zeneiség, a zenei motívumok is belejátszanak amit én Kukovecz fantasztikus tehetségének és képzettségének tudok be. Előbb nevezném őket keresztény zenét játszóknak mint az Eddát.

2018. ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!