Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok tanácsot adni egy...

Tudnátok tanácsot adni egy kezdő gitárosnak?

Figyelt kérdés
Mikre kell odafigyelni gyakorlás közben,akkordok...
2018. ápr. 11. 18:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Hány éves vagy és milyen nemű? (Fejlettség,ujjak mérete)

Milyen gitárod van?

Milyen stílust szeretnél játszani?

Ha gondolod segítek szivesen.

7 éve gitározok,2 éve tanítok.

2018. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

kezdő vagyok

kb 8-9 cm

leginkább punkrock

Squier strato

23f


az jól jönne,köszi :)

2018. ápr. 11. 19:45
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Hű,hát punkrockhoz kicsit érdekes a strato,de miért is ne.. Bár a kisfender márka olyan hogy van 30 és 130 ezerért is,remélem neked nem az ilyen 25 ezres gitár+15 ezres kombó cuccod van,azzal olyan alapzajod lehet hogy egy életre elmegy a kedved.


Szerintem kezdj alap akkordokkal. A,E,C,D,G dúr és moll,aztán hármas hangzatok,végül pentaton skála,ezek kellenek mindenféleképpen.

2018. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi

60 ezres kategóriában vettem,kombóm még nincs.

Hármashangzatokról és a skálákról tudnál linkelni valamit?

2018. ápr. 11. 20:59
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

A hármashangzatra úgy keress rá hogy powerchord

A skála pedig [link]


Az már a használható gitár alsó határa,de erősítő mindenképp kell,ne cincogj vele.


Ajánlom az olcsóbb 10-15w-os tranyós kombókat és valami király overdrive/fuzz/distortion pedált,mivel a beépített torzítás elég gáz hacsak nem egy 50 ezres Orangeba fektetsz be,de hosszútávon jobban jársz egy Kustom,Laney vagy H&K esetleg Hiwatt gyakorló kombóval,amit 20 ezerért be is tudsz szerezni használtan,és egy jó pedál is 25 használtan,tudom ajánlani valamelyik Boss SD-t,de az Electro Harmonix Metal Muff is jó,csak ezeket a 10 ezres Behringer analóg pedálokat és multikat kerüld.

2018. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Mojjo ***** válasza:
100%

@5:

"A hármashangzatra úgy keress rá hogy powerchord"


Uhh, és te tanítasz? Az szép...


@Kérdező: hármashangzatok, skálák - ezekről anyagot találni sima google-gyakorlat. Kb 15, max 20 másodperc és már dúskálsz is bennük. Egy fontos dolog, azért, ha már feljött, ráadásul totál tévesen: a power chordok NEM hármashangzatok. A hármashangzat azért hármas, mert három különböző zenei hang építi fel őket. Legalapabbak a sima moll és dúr akkordok. Egy power chord ezzel szemben két hangból épül fel, szóval tulajdonképpen nem is teljes akkord, csak egy hangköz - ennek megfelelően a magyarban simán csak kvintként szokás emlegetni, mert ez a két hang pont egy kvintre van egymástól.


Skáláknál sem csak a pentatont érdemes nézni, sőt, szerintem diatonikus skálákkal érdemes kezdeni - első körben dúr és természetes moll skálakkal. Aztán jöhet minden más.

2018. ápr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a tanácsokat
2018. ápr. 12. 18:18
 8/19 Mojjo ***** válasza:

@3:

Ezt eddig nem is vettem észre:


"A,E,C,D,G dúr és moll,aztán hármas hangzatok"


Most komolyan? AZTÁN hármashangzatok? :D Az A,E,C,D,G dúr és moll akkordok azok hármashangzatok (ami amúgy egy szó, de ez a legkevesebb). Meg hogy szerinted a powrr chordok a hármashangzatok...


Nem azért, de legalábbis elméleti felkészültséged alapján nagyon nem tartasz ott, hogy tanítsál. Ilyen bakikat... ezek az alapok legalapabbjai. Ha ilyesmi sem megy, akkor nagyon komoly hiányosságok vannak. Próbáld újra átnézni az elméletet a legelejéről és ha lehet ne taníts, mert ezzel csak károkat okozol...

2018. ápr. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Na akkor most kire hallgassak? :D

Esetleg is-is?

2018. ápr. 14. 17:09
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha lány vagy én szívesen segítek élőben ;-)
2018. ápr. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!