Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok tanácsot adni egy...

Tudnátok tanácsot adni egy kezdő gitárosnak?

Figyelt kérdés
Mikre kell odafigyelni gyakorlás közben,akkordok...
2018. ápr. 11. 18:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Waff-ra és Mojjo-ra hallgass, az 1#-es butaságokat ír. (az előző viszont én voltam ;-))
2018. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Mojjo ***** válasza:

@9: Ne hülyéskedj, 5 perc alatt utána tudsz nézni, hogy mi az a hármashangzat, meg mi az a power chord, és már láthatod is, ki ír hülyeségeket. Nem kell hallgatnod senkire, simán utána tudsz te is olvasni, ha szeretnél.


Egyébként az autodidakta tanuláshoz nagyon nagyfokú önállóság kell. Ha egy alap guglizásba már beletörik a bicskád, mindenképp azt ajánlom, hogy keress egy JÓ tanárt, ne önállóan akarj megtanulni zenélni. Amúgy is ajánlott a tanár, persze, de így főleg.


Sajnos rengeteg kutyaütő, rossz tanár van, ahogy sajnálatosan a másik fórumtársunk is illusztrálta ezt. Érdemes olyan tanárt keresni, akinek van valamilyen zenei képzettsége, meg jó sok éves tanítási tapasztalata.


Ha mindenképpen egyedül szeretnél tanulni, akkor pedig nagyon jól fel kell magadban építeni, hogy mit, miért, milyen sorrendben akarsz tanulni, ami nem könnyű. Nem is lehetetlen persze. Youtubeon vam rengeteg oktatócsatorna, amiket érdemes nézni. Persze nem árt jól tudni angolul hozzá, mert sajnos magyar nyelven nem sok használhatót találni.

2018. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

A Google sem csak azt dobja ki,amire szükségem van/lenne.

Tanárra sajnos se időm se pénzem.

Melyik csatornára gondolsz?

2018. ápr. 16. 15:31
 14/19 Mojjo ***** válasza:

Igen, a google nem csak azt dobja ki, amire szükséged van, ezért kell szűrni és válogatni a találatok között. Ami idő, meg energia, de ezt bele kell feccölni, ha az ember akar valamit autodidakta módon.

Ha viszont nincs időd tanárra, akkor igen nehéz lesz a helyzet, ugyanis tanár nélkül még sokkal időigényesebb a tanulás. Ahhoz, hogy egy hangszeren megtanulj játszani, RENGETEG időt kell beleraknod. Ha tanár nélkül akarsz megtanulni játszani, akkor ezt a rengeteget szorozd meg egy szép nagy számmal. Ha nincs időd, érdemes átgondolni, hogy tényleg ezt akarod-e.

(Csak, hogy értsd: én az elmúlt kb 11 évben napi átlagban egy 1,5-2 órát rakok bele a gitározásba. És ennél bőven lehetne (sőt, kéne) többet is.)

2018. ápr. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

wooooooow

Taníts mester!

Napi 1-1,5 órát én is rá tudok szánni.

Yousicianról mi a véleményed?

2018. ápr. 17. 19:38
 16/19 Mojjo ***** válasza:

Nem tudom, hogy tudnálak tanítani, nem vagyok zenetanár, főleg nem online. Ha van konkrét kérdésed, megpróbálok segíteni.


Pl: nem ismerem a yousiciant, vagy mit. Most rákerestem, amennyire látom, ez egy guitar hero szerű izé, csak valódi gitárhoz, és jól megmondja, mikor mit játszál, mit kell lefogni, és azt is, hogy ez mennyire sikerült. De nem látom, higy megtanítaná, hogy hogyan is kell játszani. Gitáros technikakat, vagy egyáltalán, pengetőtartást, pengetési módokat, a bal kéz tartását, semmit. Szóval, ha jól értem, mi is ez, tanítani ez a program semmit nem tanít. Ez így nem valami sok....


Ha van napi 1-1,5 órád, akkor annyira nem nehéz kigazdálkodni a tanárt időben. Pénzben persze már más...

2018. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

A kéz tartását és pengetéseket is mutatnak benne.

Nemcsak a pénzzel van a gond,3 műszakban melózok,összevissza órarendben nem hiszem,hogy tanítanának suliban heti több alkalommal.

2018. ápr. 18. 14:09
 18/19 anonim ***** válasza:
Bár fele annyira sem vagyok tapasztalt, mint Mojjo, de én jó szívvel ajánlanám a Muszty-Dobay-féle Új Gitáriskolát, 3000 forint körül van, és zenei alapképzettség nélkül is meg lehet belőle tanulni egy ügyesebb tábortűz melletti gitáros tudását. Persze csak alapozás, utána jön a neheze, választott stílusban tényleg angol nyelvű oldalakat, videókat érdemes nézni, de akkordozás terén biztos alapokat ad, némi elmélet is bekerül a passzív tudástárba, és mire végzel vele, természetesebben fog jönni, hogyan tovább. :) (Egyébként tényleg attól függ, mit szeretnél, pop-punk dalokat elkvintelgetni nem egy nagy vaszisztdasz, a jazz viszont sok-sok évet és magabiztos, igencsak kiterjedt elméleti tudást igényel, csak hogy két végletet mondjak.)
2018. ápr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

A Muszty-Dobay könyvekről már olvastam,aszem megveszem következő hónapban.A pop-punkot inkább békén hagyom :D

Néha jazz zenét is hallgatok,de beérem a Nirvana,Black Flag féle egyszerűbb zenékhez elegendő tudással is

2018. ápr. 22. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!