Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen ukulelét érdemes venni?

Yume Mizuki kérdése:

Milyen ukulelét érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szeretnék ukulelén tanulni, de nem tudom hogy milyet vegyek. Pl mennyiért lehet jót venni? Ami 10.000 ft-ba kerül az már jó egy kezdőnek? Azt olvastam hogy akinek kicsi keze van az szopránt vegyen. A szoprán és a többi között van különbség azon kívül hogy kisebb? Nem teljesen kezdő szintről indulnék mert gitározni tudok. Gitár hangolóval lehet hangolni? És inkább rendelni érdemes, vagy hangszer boltból venni?


Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném ☺



2018. máj. 3. 14:21
 1/1 anonim válasza:

10.000-15.0000 ft-ért már simán lehet jó minőségű ukulelét venni, ha kicsi a kezed a szoprán valóban jobb de nem sokkal nagyobbak a bundok mint a koncerten(ha gitározni tudsz akkor simán le tudod fogni az akkordokat a koncerten is).

A különbség a szoprán és a többi közt az, hogy a szoprán magasabb hangokat ad ki, a koncert egy fokkal mélyebb és így tovább(a bariton a legmélyebb).


Lehet gitár hangolóval hangolni és szerintem mindegy hogy rendeled -e vagy boltban veszed, boltban azért jobb mert esetleg tudsz kérdezni tőlük, ha van valami ami érdekel, megmutatják pl. hogyan kell behangolni vagy áthúrozni meg ilyenek.Ha rendeled akkor bizonyosodj meg róla, hogy vissza fogod tudni küldeni ha netán baja esik,eltörik a híd vagy hasonlók.

dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!