Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Youtube-n az élőben streamelt...

Youtube-n az élőben streamelt zenék hangminősége miért jobb a sima zenénél?

Figyelt kérdés

2018. máj. 25. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen ''sima zenére'' gondolsz? Mondjuk egy jó minőségű veszteségmentes flac formátumú zenétől biztosan nem jobb a youtube 256kb/s-es mp3 minősége.
2018. máj. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amit nem élőben adnak annak mintha rosszabb lenne az élővel szemben a minősége.
2018. máj. 28. 12:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Még mindig nem teljesen világos, esetleg konkrét példát tudnál mutatni? Sok dolog miatt érzékelheted ezt, amiről témázunk, például az elmúlt években dúlt az úgynevezett hangerőháború, minden zenét agyonkompresszáltak, semmi dinamika nem volt a stúdiók által kiadott zenékbén. Egy élő fellépésnél ezt lehetetlen kivitelezni, például emiatt tűnhet jobb minőségűnek egy live performance, sokkal kellemesebb egy dinamikus zenét hallgatni amiben vannak halkabb-hangosabb részek és hangszerek, mint egy olyat, amiben minden egyforma hangosra van préselve.
2018. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Beírod a youtube-n a keresőbe: live music.


Hallgass meg pár élő streamet utána meg sima zenét amit nem élőben közvetítenek hanem csak fel van töltve.

2018. máj. 28. 14:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezek szerint neked jobban tetszenek az unplugged zenék. Minőségben nem jobbak egy stúdiófelvételnél, csupán természetesebbek, stúdióban eltávolítják kb. az összes hibát, amitől kicsit természetellene, steril lesz. Egyébként van néhány zene, aminek én is jobban szeretem az élő változatát, de nem minden esetben.
2018. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félre értjük egymást, pontosítok: live music stream. Nem élő koncertre gondoltam. Meg adok pár linket is:


[link]


[link]

2018. máj. 30. 09:33
 7/8 A kérdező kommentje:
2018. máj. 30. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban jól elbeszéltünk egymás mellett :D

Tényleges különbség nincs a live stream és a feltöltött videók hangminősége között, valószínűleg a feltöltő töltötte fel rosszabb minőségben a zenét. Kiadóknál ez megszokott, egyfajta lopásgátló, mivel csak a legigénytelenebb hallgatók töltenek le 128kb/s-es mp3 minőségű zenéket. Belehallgattam az egyik live stream-be, rá is kerestem két zenére, nem tűnik különösebben rossznak a minősége, inkább olyan, mintha a live stream-en lenne valami hangszínszabályzó amivel kiemelik a magas frekvenciákat, ez miatt tűnhet jobb minőségűnek. Amiket én meghallgattam, nekem pont a feltöltött változatok tűntek jobb minőségűnek, persze az is lehet, hogy sikerült épp a ritka kivételeket kiválasztanom.

2018. máj. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!