Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fix húrlábas gitár 150. 000...

Fix húrlábas gitár 150. 000 ft környékén?

Figyelt kérdés

Új gitárra váltanék, fix húrlábas kategóriában.


Ötleteket szeretnék, hogy melyik lenne a legmegfelelőbb egy zúzóssabb stílushoz.


LTD ec-256, Les Paul nagyon tetszik, viszont a ragasztott nyak nem lenne hátrány ilyen stílushoz?

Thrashre használható?


Nem tudok nagyon sokat a nyakakról.


Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 7. 09:08
 1/6 Mojjo ***** válasza:

A nyakillesztés fajtájának (csavarozott/átmenő/ragasztott) olyan hűde nagy jelentősége nincs. Abban meg aztán semennyi, hogy milyen zenét akarunk rajta játszani.

Az átmenő nyak azért előnyös, mert a legutolsó bundokat azzal lehet a legjobban elérni, az a legkényelmesebb. A csavarozott nyaknak az az előnye, hogy simán lehet nyakat cserélni. Ha megsérül, vagy ha csak simán más nyakprofilra vágysz pl. A ragasztott nyak pedig azért jó... hmmm... igazából fogalmam sincs :D Egy ága előny sem jut eszembe, amiért jobb lenne a másik kettőnél.

De ennyi, a fentebbieken kívül sok jelentősége nincs a nyakillesztésnek.


A Les Paulok rövid, 628mm-es menzúrás gitárok, amivel alapvetően nincs semmi gond, sőt, ha az embernek kisebb keze van, még előny is, viszont ha gatyáig le akarjuk hangolni a gitárt és drop-rettenetben djent huszárkodni, akkor arra nem feltétlen a legjobb. Szóval függ attól, hogy mit szeretnél. Ha gyakran és erősen lehangolnád a gitárt, inkább válassz más testformát, superstrat, flying V, explorer, akármi, ha inkább standard hangolásba játszanál, akkor jó a kinézett ESP Les Paul.


Egyébként én a helyedben ilyen zenére a Jackson és az Ibanez háza táján néznék szét.

Kicsivel a megcélzott 150 felett pl Ibanez RGAT-62, átmenő nyakkal, satus kulcsokkal, DiMarzio hangszedőkkel. És azok a DiMarziok (Air Norton a nyaknál és The Tone Zone a hídnál) olyanok, amiket 600ezres gitárokba is raknak. Szóval én mindenképp megfontolnám, hogy felmerészkedjek addig (kb 170k) árban.


Ha nagyon plafon a 150, akkor meg tényleg van jópár Jackson, meg Ibanez, amit meg lehet célozni és nem jársz rosszul vele.

2018. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mojjo ***** válasza:

ága = árva

Autocorrect...

2018. jún. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Igazából saját dalokat is szeretnék írni, szóval a hangolás az nem biztos.

Általában standard hangolásban játszok (esetek 98%-a).


De mindenképp megnézek más test formájú gitárt is.


Konkrét modellt esetlegel tudnál linkelni?


Valahol kiprobalom és persze eldől mi lesz.

2018. jún. 7. 12:03
 4/6 Mojjo ***** válasza:

Konkrét modellnek azt tudom mondani, amit mondtam is. Ibanez RGAT-62.

De egyébként tessék, szemezgetéshez pár gitár:

[link]


Próbálj ki minnél többet személyesen, és tisztulni fog a kép.

2018. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mojjo ***** válasza:
A GYK-nak nem sikerült rendesen betenni a linket. Mindegy. Szűrj le Ibanezre, Jacksonra, superstratra, flying v-re, explorerre, fix húrlábra és 150 ezerig kategóriára és meg is vagy.
2018. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Itt nézelődtem eddig is, gondoltam hátha valaki ad ötletet amire nem gondoltam!
2018. jún. 7. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!