Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet jól játszani elektromos...

Lehet jól játszani elektromos gitárt hosszú körmökkel is?

Figyelt kérdés
félreértés ne essék, nincs műkörmöm, és nem szépészeti okokból növesztem, csak szimplán nagyon erősek, nehéz vágni, és így megszoktam hogy mindig hosszabb körmökkel élek (azért ápoltan néznek ki mielőtt valaki megijedne). természetesen nem nagy probléma ha nem lehet, csak már nagyon megszoktam, és gondoltam azért rákérdezek hogy lehetséges lenne-e így is jól játszani rajta, ha már egyszer úgyis mindent szinte teljesen az ujjbegyeim nélkül, nagyjából a körmeimmel csinálok.
2018. jún. 11. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet jól orrot bányászni hosszú körmökkel is?


Ez az igazi kérdés.

2018. jún. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:

Azon a kézen, amivel a húrokat lefogod, mindenképpen rövidnek kell lennie a körmeidnek. Igazából mindegy, hogy elektromos, klasszikus, vagy fémhúros akusztikus, a húrokon matató kéz körmeit tövig kell vágni.

A másik kézen maradhat hosszú, sőt, bizonyos stílusoknál, amiknél az ujjainkkal pengetünk, nem pengetővel (modern fingerstyle, flamenco, klasszikus) szokás is hosszúra hagyni, bár leginkább a különféle akusztikus gitároknál, de elektromosra is át lehet ültetni ezeket. Ha nem ilyen stílusban játszanál, akkor mondjuk csak-csak jobban néz ki, ha mindkét kézen ugyanolyan hosszúak a körmök - azaz rövidek.

2018. jún. 11. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos:( Én mindig hosszúra növesztettem a körmeimet (persze én is ápoltan, szépen kilakkozva meg ilyenek), de amikor elkezdtem gitározni, rájöttem, hogy képtelenség rendesen lefogni a húrokat hosszú körmökkel. Még egy gyakorlott gitárosnak is, kezdônek meg pláne.

Úgyhogy igen, le kell vágni mindenképp.

2018. jún. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!