Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos kerékpár akkupakkot...

Elektromos kerékpár akkupakkot hogyan használjam, hogy hosszú életű legyen?

Figyelt kérdés

Évtizedek óta használok elektromos kerékpárt.Az akkuk minősége nagyon eltérő.Mitől van ez, és mit tehetek azért, hogy tovább tudjam használni a drága pénzen megvásárolt hármas akkupakkot?

Volt már olyan pakkom, amit öt évig tudtam használni.

Legutóbb a töltő megforralta mind a három akkut a pakkban.Végiggondolva, ez a töltő hibája lehetett.Honnan, és mennyiért tudnék olyan töltőt beszerezni, ami nem teszi tönkre az akkukat, és nem megy tönkre egy-két év alatt?

Az mitől van, hogy a három akku a pakkon belül nem egyforma töltöttségi szintet mutat?Miért meríti az elektromos kerékpár eltérő mértékben az egy pakkon belül lévő akkukat?



2017. nov. 14. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg sorba vannak kötve és nincs köztes elvezetés, akkor egyformán kéne meríteni.

A megforralás is attól lehetett, hogy az egyik csomag már feltöltött, amig a másik vette az ampert.

EGYFORMA akkukat szabad csak sorbakötni. Az egyformaság még az egy sorozatba tartozást is jelenti (sajna így drága, de nem dől ki egy csomag fél év múlva)

12V-os csomagokat feltételezve 14,4V a csúcs, amire tölthetőek (14,2-n szokták megfogni)

vagyis a 36V-os pakk 42(,6)V-ra tölthető a cellák károsodása nélkül.

Ha a töltődből ennél több jön ki, az baj.

beszerzési forrást sajna nemtudok.

2017. nov. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdésre így nem lehet választ adni (szándékosan nem írok konkrétumot).

A válasz attól függ, hogy az akkupakkban milyen cellák vannak, mert az eltérő technológiák eltérő kezelést igényelnek.


A legtöbbet akkor lehet tenni az élettartam maximális kiaknázásához, hogy az akkukat a technológiához megfelelő töltővel töltik ill. felhsználáskor is betartják az adott technológiához tartozó felhasználási javaslatokat.


Rengeteg webshop és néhány személyes ügyfélszolgálattal rendkelző komolyabb kereskedelmi egység van Magyarországon, ahonnan jó minőségű cella és hozzá tartozó töltő/vezérlő is beszerezhető. Tanácsadás álltalában utóbbiakban vehető igénybe, így én ezeket javasolnám.


Az eltérő töltöttségi szint eredhet egyrészt abból, hogy a három akku nem egyforma, másrészt abból, hogy nem egysformán lettek merítve, harmadrészt abból, hogy nem egyformán lettek feltöltve, ill. ezek tetszőleges kombinációjából.

A szimmetrikus akkuterheléhez álltalában, hangsúlyozom, álltalában cellánkénti akkufelügyelet és akkutöltés szükséges, természetesen kiváló minőségű cellák mellett, amennyiben ez az adott technológiával megoldható.


Eme kis litánia után, amennyiben a kérdező megírja, hogy pontosan milyen tpíusú akkurendszerről van szó, még értelmes és használható választ is kaphat.

2017. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bence_ ***** válasza:
2017. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3db RITAR márkájú 12V-os, 12Ah-s akkum van a pakkban.

Direkt új akkutöltőt is vettem az új akkukhoz.

Hivatalos,garanciás termékek voltak, most nem írnám ide,hogy melyik boltból vettem,de itt Csongrád megyében egy ismert boltról van szó.Nem értem, hogy miért mennek tönkre az akkuk néhány hónap használat után.

2017. nov. 15. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!