Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a legnehezebben eljátszható...

Mi a legnehezebben eljátszható "szám" gitáron szerintetek? (vagy esetleg műfajonként)

Figyelt kérdés

Mondjuk a legbonyolultabb kvázi popszám, vagy metál, klasszikus, akármi attól függ ki milyen területen műveltebb.


Esetleg ha valaki nagyon ért hozzá, az meg is magyarázhatná, hogy mi az adott műnek a nehézsége. Bármilyen apró észrevétel érdekel.


Illetve kíváncsi vagyok, hogy vajon hány mélyebb szinten hozzáértő ember irkál ide.


2018. jún. 14. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem most így hirtelen Mark Knopfler szólói ugrottak be, nem vagyok hozzáértő, nyilván van sok ennél komplikáltabb is, és sok nála technikásabb gitáros, de nekem azért ez elég fájdalmasnak tűnik...persze jó értelemben.

[link]

(3:07-től)

2018. jún. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Iron maiden
2018. jún. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Glam metal: Bon Jovi - Have A Nice Day

Thrash Metal: Metallica - Pulling Teeth

Power Metal: Dragonforce - Seasons

Pop:The Beatles - Something

2018. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon viszonylagos, mert rengeteg technika van, mindig az a nehéz, amit tanulsz, de még nem tudod eljátszani.

Ha már tudod, akkor nem nehéz.

A legtöbbször a gyorsaság a probléma, legalább is nekem.

2018. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy értettem, hogy például az elsős gyereknek a legnehezebb dolog megtanulni olvasni, írni.

A hangszeren is az eleje a legnehezebb, játszod az egész hangokat merev ujjakkal, megtalálni a húrokat sem könnyű, aztán jönnek a fél hangok, negyedek, nyolcadok, tizenhatodok és minden egyre könnyebb, mert még élvezed is, aztán már csak az a nehéz, amit el akarsz játszani, de még nem megy kellőképpen. Mindig egyre könnyebb lesz, de persze sorban kell haladni.

2018. jún. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aztán meg az is előfordult velem, hogy simán lehoztam elsőre, majdnem tökéletesen, amivel mások sokat kínlódtak, de olyan is akadt, amivel én vacakoltam sokat, valahogy nem állt rá a kezem, szóval ez viszonylagos, kinek mi nehéz.
2018. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!