Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki (volt) a rap történetében...

Ki (volt) a rap történetében az 5 legnagyobb hatású előadó?

Figyelt kérdés
Ki (volt) az az 5 legnagyobb rapper, akik nélkül elképzelhetetlen a rap műfaja, története, akik a legnagyobbat alkották és a legelismertebb a munkásságuk?

2018. jún. 20. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Tupac

Biggie Smalls

Eazy E

Big Pun

2018. jún. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

2Pac

Eminem

Dr.Dre (az egész NWA, de legjobban ő)

BIG

Talán Jay-Z (de lehetne mondani Snoopot és még sokakat)

2018. jún. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem bánod a "legnagyobbat alkották és legelismertebb a munkásságuk" részt nem veszem bele, mert az egyáltalán nem jár feltétlenül kéz a kézben a zenetörténelmi jelentőséggel. Sok zenész van, akinek nagyobb a jelentősége, mint a hírneve/sikere, pl. ha rockzenéről beszélünk, ritkán merül fel Sister Rosetta Tharpe neve, de nélküle vagy nem létezne, vagy lényegesen máshogy nézne ki a műfaj, de már Chuck Berry felett is valamennyire átnéznek az emberek. Sőt, vannak olyan klasszikus albumok, mint a Trout Mask Replica Captain Beefheart-tól, amit az átlag hallgató egy elviselhetetlen borzalomnak tartana és az első percben kikapcsolná, ha egyáltalán ismerné, de rengeteg sokkal ismertebb, nagy jelentőségű zenészre tett hatást az a kiadvány.


A rapper megkötéshez tartani fogom magam, bár hozzátenném, hogy a hip-hop nagy karakterei közül pár nem rapper volt, hanem producer/DJ, mint DJ Kool Herc, aki effektíve megteremtette a műfajt. De az olyan hip-hop csapatok, mint az A Tribe Called Quest, vagy a Wu-Tang Clan hatásáról se lehet úgy beszélni, hogy valamelyik tag(oka)t kiemeled a formációból, mert szerves része volt a zenéjüknek és a hagyatékuknak a dolog zenekar-jellege.


Az utolsó disclaimer, amit kiteszek, az az, hogy egy olyan idős műfajnál, mint a hip-hop, nehéz csak öt "legnagyobb" előadót mondani, mert az ember vagy csak nagyon régieket ír, amivel komplett evolúciós lépéseket mellőz, vagy összeállít egy vegyes listát, amiről kulcsfontosságú korai nevek maradnak le. Én az előbbi megoldást fogom választani:


Rakim

Big Daddy Kane

Chuck D

Ice Cube

Biggie

2018. jún. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Tupac, Biggie , NWA, Lil Peep, XXXtentaction. Az utolsó kettő két külön műfaj legnagyobb hatású "rapperei", de a műfajoknak van köze a rapphez, ezért raktam őket ide.
2018. jún. 21. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Snoop Dogg, Eminem, Tupac, Will Smith, William
2018. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Férfiak : Eminem,Snoop Doog,50 Cent,Dr Dre,Jay Z

Nőknél : Nicki Minaj,Missy Eliott,Lil Kim

En szerintem,bar eh metalos vagyok,nem vagyok ebben a stilusban otthon.De amikor rappet hallgatok oket hallgatom es oket ismerem el.A top 100ban benne lennenek en ugy gondolom megha itt nem is..

2018. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 YoungDaggerDick válasza:
XXXTENTACION
2019. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

@YoungDaggerDick


A kérdés az volt hogy "a rap történetében az 5 legnagyobb hatású előadó" nem az hogy az elmúlt egy évben kit hypeoltak fel a legjobban a halála miatt.. :D

2019. jan. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!