Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen zenét szerettek,...

Ti milyen zenét szerettek, milyen zenét hallgattok?

Figyelt kérdés
Ha lehet, kort és nemet is írjatok.

2018. jún. 22. 20:32
1 2
 11/20 anonim válasza:
84%

Japán rock/ visual kei, kpop 16/L


Kpop együttesek akiket szoktam hallgatni: Wanna One, BTS, EXO, VIXX, Monsta X, Seventeen, Got7, A.C.E, Pentagon, Shinee, Super Junior, Up10tion, B1A4, TRCNG, Cross Gene, Halo, Infinite, Stray kids, (most már kezdem átgondolni az életem...) Day6, N.flying, SF9, B.A.P, Winner


Amit ajánlanék: N.flying: Hot potato

Wanna one: Beautiful, Energetic

Monsta X: Dramarama, Shine forever, Beautiful

Cross Gene: Play with me

Exo: Growl, Monster

Sf9: K.O, Fanfare


De igazából a lista végtelen....


Visual Kei: The GazettE, Cløwd, Hyde, NCBL, UNiTE, Diaura, Girugamesh, Pentagon, DIV, Arlequin, Alice Nine, Dadaroma, lynch, Razor, Rides in Revellion, Versailles, X Japan, vistlip


Néhány szám: The GazettE: Falling

Hyde: Who’s gonna save us

Vistlip: Timer

Shellmy: shōjo jigoku (少女地獄)

Razor: DNA

Lynch: Evoke, Creature

Dadaroma: oboreru sakana (溺れる魚), Alice in underground (アリス・イン・アンダーグラウンド)

NCBL: Whiteout

2018. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Én sokfajta zenét hallgatok. Szeretem a magyar és külföldi számokat is. Leginkább az alapján válogatok, hogy melyiknek tetszik a dallama. Magyar rockzenéből a Tankcsapda volt régen a kedvencem (Zanzibárral egyetemben), hallgattam Kárpátiát, az is a kedvenceim között volt. Metált is hallgattam (Asking Alexandriát preferáltam mind közül), folk metalból az Eluveitie-t szerettem hallgatni, meg néha a Dalriadát. Popból Sia az egyik kedvencem. Viszont már ezeket nem hallgatom annyira. Mostanában a népzenei-világzenei előadókat, együtteseket keresem. Pl.: Meszecsinka. Szeretem a tiszta népzenét is, ezt is régebben hallgattam inkább, de most leginkább két olyan zenekart preferálok, akik a népzenét más stílusokkal keverik, az egyikük "ethno-beat"-ként definiálja a stílusát. Ők az Aurevoir. és a Jóanépi. (Ez a kettő véletlenül sem világzene.) Ezen kívül magyar popból még jöhet a Margaret Island, bár ők is tesznek népzenei elemeket a dalaikba néha. 16/L
2018. jún. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én főleg soft rockot, soult, és úgy az 1975-2005 közti zenéket szoktam hallgatni. Azelőttieket is szoktam, viszont mai popzenét(2010 utániakat) szinte egyáltalán nem hallgatok.

Előadók:Michael Jackson, Phil Collins, Sting, George Michael, Whitney Houston, Madonna, Sade, Celine Dion, Bryan Adams, Dire Straits, U2, Bruce Springsteen, Hall and Oates, Simply Red, Prince, Robbie Williams, Coldplay, Anastacia, Elton John, Genesis, The Police, Santana, Eric Clapton.

2018. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13-as vagyok.

17/F

2018. jún. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#9

Miért nyírta volna ki a Bon Jovi a rockot? Kiváló zenekar. Még akkor is, ha 90-es és 2000-es évek remekművei után kezdenek hasonlóan gyenge albumokat csinálni, mint a 80-as években.

2018. jún. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 radioheadyendremény ***** válasza:

Látom, azért vannak itt jobb ízlésű emberek. :)


- rock: alternatív (Radiohead), progresszív/pszichedelikus (Pink Floyd), punk rock (Joy Division), indie (Arctic Monkeys), illetve magyarok közül az Esti Kornél a kedvencem


- szintipop (Depeche Mode, New Order)


- elektronikus (Jean Michel Jarre, Justice, Daft Punk)


- shoegazing (Slowdive)


Persze csak azokat, írtam le, amiket gyakrabban hallgatok, ezek mellett még van, amit ritkábban, vagy akiktől csak egy-két számot/albumot. Mostanában például ezt a zseniális albumot hallgatom igen gyakran:


[link]


19/f

2018. jún. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#15


A Bon Jovi és a teljes hair/pop metal a rockzenére mért legnagyobb csapások közé tartozik. Persze, később a Bon Jovi kezdett egy picit érettebbé válni, de az olyanokat mint a "Slippery When Wet" sosem lehet nekik megbocsájtani. Élen jártak a rockzene háziasszonyoknak készülő poppá való leépítésében.


Szerencsére azért a 80-as években is voltak kiváló rockzenekarok, mint a Smiths, a Pixies vagy az R.E.M. akik némi reményt jelentettek.

2018. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#17

Hihetetlen elnevezéseket alkottál a glam metalra :D . Miért ártott a rockzenének, hogy bővítették a célközönségét? A R.E.M. ugyanolyan széles körökben volt népszerű, csak sajnos egyre gyengébb albumokat adott ki, de elismerem, hogy a 80-as években jobbakat, mint a Bon Jovi. Szerinted mitől jobbak, azon kívül, hogy nélkülük Green Day meg Linkin Park se lenne?

2018. jún. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%

Csakis a thrash metal :)

17/F

2018. jún. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 Nem jó beszűkültnek lenni.


Minden stílusban találhatsz jó előadókat, ha jobban utánuk nézel.

2018. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!