Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » El szeretnék kezdeni egyedül...

El szeretnék kezdeni egyedül zongorázni tanulni. Akinek van ilyen jellegű tapasztalata az megoszthatná velem az észrevételeit?

Figyelt kérdés

Igazából a zongorázás technikai oldala érdekelne. Évek óta foglalkozom zenével, eddig csak gitárral, de azt elég jól azt hiszem. Meg rengeteg zenét hallgatok, és "értek" mindenféle műfajból. Ritmusérzékem is magasabb szinten van már.


A zongorát nem kell szó szerint érteni. Inkább a billentyűt értem alatta. Tehát nem akarok Bachot játszani majd közönség előtt meg ilyenek, leginkább csak stúdióban fennék fel vele dolgokat.


Esetleg ha valaki tud olyan oldalt, ahol mindenféle alapskálák, meg dúrtercek, meg felesleges szófo@ás nélkül tanítanak zongorát, akkor azt megköszönném.


2018. júl. 5. 16:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként a célom elsősorban ezzel egy kvázi lemez felvétele volna, ami ilyen jazzes szintipop szerű valami lenne. Gitár, dob, basszus, és szintetizátor felállásban. Valójában már a nagy része megvan a zenének, de van egy pár zenei részlet ami szerintem jobban hangzana valamiféle szintetizátor hanggal, és akkor csak a jazzes elemeket játszanám fel gitárral.
2018. júl. 5. 16:12
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Ha sok éves zenei tapasztalatod van, gitározol, akkor a számodra fontos skálák, meg akkordok felépítésével tisztában vagy, tudod, mely hangok és hogyan építik fel őket. A zongorán/szintetizátoron pedig csak szépen sorban vannak egymás után a kromatikus skála hangjai. Ha mind a fehér, mind a fekete billentyűket nézed és elkezded nyomkodni balról jobbra a bollentyűket, szépen fokozatosan 1-1 lépésenként mész felfelé a kromaikus skálán.

A fehér billentyűk a törzshangokat, azaz a C-dúr skála hangjait (c-d-e-f-g-a-h) adják, a többi hangot (cisz-disz-fisz-gisz-aisz) a feketék. És ennyi. Innentől nem kell semmiféle oldal, ahol a skálákat, akkordokat, akármiket elmagyarázzák, te is egy pillanat alatt látni fogod, hogyan is vannak a zongora billentyűzetén.


Max ahhoz kellenek leckék, hogy hogyan is tartsd a kezed, hogyan függetlenítsd őket egymástól, hogy mozogjanak az ujjaid stb stb. De a többi sok éves zenei tapasztalattal könnyedén menni fog

2018. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A zenei részével nincs is gondom, azt már elkezdtem az agyamban feltérképezni, csak a technikáról nem tudok semmit. hogy pl a kezdők milyen gyakorlatokat csinálnak hogy függetlenedjen a kezük, meg az ujjak mozgása, rendje.


Néztem videókat youtube-on meg neten is keresgettem, de mindenhol csak ilyen iszonyú időhúzós, felesleges dolgokról pofázós dolgokat találtam, pedig amire nekem szükségem lenne az tényleg ilyen minimális technikai kapaszkodó, amin el tudnék indulni, mert ha mindent magamtól találok ki, akkor lehet hogy rossz technikát rögzítenék be magamnak.

2018. júl. 5. 17:36
 4/4 Mojjo ***** válasza:
@3: Basszus, totál félreértettem a kérdést, sorry! Igen, az a helyzet, hogy kb mindenhol tele van neked felesleges töltelékkel minden oktatóvideó, és beleőszül az ember, mire a lényegre tér. Ha beleakadok valami tömörebbe, ami neked használhat, mindenképp belinkelem.
2018. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!