Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meglehet tanulni egyedül...

Meglehet tanulni egyedül zenélni vagy mindenképp kell hozzá valaki aki segít?

Figyelt kérdés
Szokaták mondani hogy "Senki se az anyja hasába tanulja meg a dolgokat" vagy ez nem mindig igaz? Aki tehetséges az könnyen megtud tanulni ?
2018. júl. 1. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Meglehet tanulni simán. Én is egyedül tanultam mindig is és azóta gitározok és dobolok egy bandában. Több koncertre is kijutottam így.


Ha az ember saját magát tanítja, akkor annak csak kisebb hátrányai lehetnek. Több időt vesz igénybe a tanulás, több eséllyel tanulsz meg valami rosszat stb...

De ezek részletkérdések ha nem akarsz tényleg tanárt fogadni. Azért próbálj segítséget kérni olyan emberektől akik már benne vannak komolyabban, sokkal előrébb leszel.

2018. júl. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az is úgy tanult meg zenélni aki már profi szinten van hogy egyedül tanult meg ?
2018. júl. 1. 21:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak sokan. Példákat nem nagyon tudok mondani, de sok híresebb bandában előfordult ilyesmi.

Yngwie Malmsteen a világ egyik legjobb szólógitárosa, különösebb tanítás nélkül van ott ahol most.


Bár amúgy ez attól függ hogy mit értesz profi alatt...

Sibelius, Mozart, Stradivarius, Hans szintekhez gyakorlatilag születni kell, de lényegesen remek tehetségre tehet szert a legtöbb ember ha csak magát tanítja. Több időt és energiabefektetést vehet igénybe a tehetség elsajátítása, de attól még mehet a legtöbb embernek.

2018. júl. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ mit értesz zenélés alatt, illetve nyilván az elérni kívánt szinttől. Alapszinten (szinte) szerintem bármilyen hangszeren meg lehet tanulni, de továbblépni már sokkal nehezebb. Vannak bizonyos hangszerek, amelyekhez rengeteg oktatóvideó, segédanyag elérhető bárki számára (pl. gitár, zongora), de bizonyos esetben eléggé nehézkes lehet TELJESEN segítség nélkül megtanulni.
2018. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok zenész magától tanult meg és vitte sokra.

Azok, akik igazán jól zenélnek rátanultak tanárnál.

A tanár gyorsít a folyamaton, de nem helyettesíti a szorgalmat és a gyakorlást, ráadásul drága is, nincs mindenkinek pénze rá.

YouTube-ról is meg lehet tanulni gitározni, meg könyvből is.


Hangosítóként volt élmény, hogy a csaj igent mondott, hogy nyugodtan hangolja be valaki a gitárját - csak utána nem tudott már játszani, mert ő elhangolt gitárral tanult meg és nem tudta utána vissza állítani. Na ő magától tanult és jól csinálta.

2018. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!