Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vettem egy nylon húr ksézletet...

Vettem egy nylon húr ksézletet de a végén nincsen bütyök. Hogyan húrozzam be a gitárt?

Figyelt kérdés

2018. júl. 12. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2018. júl. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
Miért keresel te bütyköt? A nylonhúrokon - pár ritka kivételtől eltekintve - nincsenek bütykök, soha. Viszont ha te bütyköket keresel, akkor eddig fémhúrokhoz lehettél szokva... Ugye nem fémhúros gitárt akarsz nylonhúrokkal felhúrozni?
2018. júl. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazándiból akusztikus gitárom van de rögtön lecseréltem az alap húrjait extra light fém húrokra és azóta csak azokat használtam de megakartam nézni hogy szól nylon húrokkal és emiatt lepődtem meg kcsit rajta hogy nincsen a húrokon bütyök
2018. júl. 12. 22:20
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 nekem sajnos nem olyan a híd AD810 es akusztikus gitárom van és ötletem sincs hogyan kéne felhúrozni :c
2018. júl. 12. 22:21
 5/7 Mojjo ***** válasza:

@3: A nylonhúros gitárok is akusztikusak, vagy elektroakusztikusak, pár kivétellel. Szóval nem túlzottan leptél meg azzal, hogy akusztikus gitárod van :D

Ami már gond, hogy fémhúros akusztikus gitárod van. Ha puszta kíváncsiságból nylonhúrokat akarsz rárakni, akkor vegyél ún. "ball end" nylonos húrkészletet, azok végén van bütyök. Pl ezt:

[link]


Ez még jól is fog mutatni a gitárodon. De egy fémhúros akusztikusra, pláne egy rétegelt tetejűre, mint a tied, nem nylonhúrok valók. Poénnak jó, egy 10 percig, de aztán annyi. De nem is extra light fémhúrok valók a te gitárodra. Vegyél egy normális 12-es, 13-as húrkészletet, azaz legalább a mediumot célozd be keménységre, és egyből jobban fog szólni. Minél keményebb, erősebb feszítettségű húrokat teszel rá, annál jobb megdolgoztatják a fedlapot, annál dögösebb hangja lesz annak a gitárnak. Az extra lighttal csak cincog.

Kivétel, ha esetleg brutálisan sokat nyújtasz, 2-3 félhangnyikat. Akkor jöhet _esetlet_ az extra light, de inkább custom ligt, azaz 11-es készlet akkor is. A nylon meg totál felejtős, nylonnal nyújtani nem egy jó móka.

2018. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) szóval ha jól értem erre a tipusú gitárra nem lehet felszerelni ezt a bütyök nélküli húrt? (ha már megvettem azért használnám legalább egy kicsit ha más nem viszonyítás alapnak)
2018. júl. 12. 22:38
 7/7 Mojjo ***** válasza:
@6: Nem kizárt, hogy valahogy rá tudod applikálni, ha elég találékony vagy, fene tudja... nekem most hirtelen nincs ötletem rá, hogyan lehetne.
2018. júl. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!