Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik a legjobb, leghasználha...

Melyik a legjobb, leghasználhatóbb akusztikus gitár 35000 Ft-ig?

Figyelt kérdés

Nekem a Hora Laurát ajánlották, de olyan sok féle gitár van, ezért hátha valaki ismer jobbat :)

Elsősorban nylon húros érdekelne, de nem zárkózom el a fémhúrostól sem



2017. aug. 15. 13:33
 1/4 Mojjo ***** válasza:
72%

A Hora Laura valóban jó választás lehet. A lehet szót fontos hangsúlyozni - ahogy hallottam a Hora-nál nagy a gyári szórás: nagyon jó és eléggé rossz gitárok is jönnek le a gyártósorról, és a kettő között mindenféle. Ha tudsz egy igazán hozzáértő ismerőst szerezni, és vele megvenni ezt a gitárt, akkor bele lehet csapni.


Amúgy ennyi pénzért én még ajánlanám a Geryon MC-21-et:

[link]


Vagy éppen a Miguel Almeira tanulógitárt:

[link]


Vagy épp a Valencia VC404-et:

[link]


Esetleg VC504-et:

[link]


A legjobb az lenne, hogy ha végig tudnád őket próbálni - nem baj, ha nem tudsz gitározni, ha egy E-moll akkordot megtanulsz lefogni addig ábráról, és megnézed, hogyh ogyan kell kézbefogni egy gitárt, akkor az is pont elég, hogy valamilyen benyomást kapj arról, hogy mennyire kényelmes neked a gitár és nagyjából hogyan szól. És az eladókat is meg lehet kérni, hogy pengessék neked egy kicsit. Ha pedig tudsz hozzáértő ismerőst szerezni, az a legjobb.


A legelső gitáromat én is úgy választottam, hogy egy kemény E-moll akkordot tudtam pengetni - azt kb 1 perc megtanulni ábráról, és ezzel felvértezve próbálgattam végig a gitárokat :)


Ábrák hozzá:

- [link]

- [link]

2017. aug. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Waff ***** válasza:
100%
Hota Laurát anno én is próbálgattam, akkoriban 28 ezer ft körúl volt, annyi pénzért teljesen korrekt hangszer. A Geryon ha jól tudom szintén Hora termék, csak valamivel olcsóbb a Laura típusnál. Nagyjából Mojjo leírta a használható típusokat, én a Horát ajánlani tudom, az enyém jó. Cortokat érdemes még megnézni.
2017. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: És tényleg, a Cort AC-100 is belefér árban. Nem is tudom, hogy sikerült kihagynom.

[link]

2017. aug. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De vehetsz használt orosz vagy szegedi hangszergyár gityót is párezerért. Nekem ez volt az első gitárom. Nem is értem miért ajánlotta a zenetanárom ezeket a hulladékokat de végső soron jó volt tanulni rajta.
2018. márc. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!