Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a minimum ár, ami alatt ne...

Mi a minimum ár, ami alatt ne vegyek fejhallgatót zenekészítéshez?

Figyelt kérdés
2018. júl. 17. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
125 ft
2018. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt a kérdést feltetted, akkor bármelyik belépő szintű stúdiófejhallgató megfelelő lesz számodra. Nem bántani akarlak mert kezdő vagy, csak feleslegesnek tartom kezdők számára a komolyabb 100ezer forint körüli fülesek megvételét, de még a 4-50 körüli középkategória sem kell. Vegyél 15-30 körül egy kezdő fülest. Ugyanígy felesleges a drága monitorhangfalpár, de kelleni fog, mert csak fejhallgatóval kikeverni egy számot nem lehet, pl. panorámázáshoz mindenképp kell a monitorhangfal. Ebből sem kell a legdrágább, hiába ad le 100% lineáris hangzást, ameddig a füled nem hegyezted ki, az pedig megy az olcsóbb cuccokkal is. Eleinte úgyis a zeneírás fog kihívást jelenteni, erre teljesen jók a kezdő szintű cuccok, közben persze tanulod a mixinget és rááll a füled is. Amikor megkapod azokat a visszajelzéseket, hogy rendben vannak zeneileg a számok, jó felépítés stb. de a mixingen még lehet finomítani, akkor már érdemes egy középkategóriás cuccot is megvenni, a felső kategória szerintem csak akkor érint, ha a masteringet is te csinálod, de az még sok-sok idő. De ne az árát nézd, próbáld ki, ha nem is hangzás, de a kényelem miatt...
2018. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez mennyire jó?

[link]

2018. júl. 19. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez az!!

Most nekem ez - talán - egy olyan év, amikor (legalább néha) érdemes a megérzéseimre hallgatnom, s spontán döntéseket hozzak. Így pl. teljesen vaktában rátalálni ilyen kérdésekre, amiknél KITŰNŐ kifejtéseket találok!


Az ultimate válaszadónak hálásan köszönöm a válaszát!


Én sajnos mindig is csak fejhallgatóval tudtam érdemileg dolgozni a családom miatt =( És ezt tudok csak még most is.

Persze praktikusan addig, amíg nem tudok elköltözni és ott újrakezdeni mindent, addig marad ez. De mondjuk kicsit a másik oldalról is elvárnék némi alkalmazkodást, ha a két öcsém viszont akkor üvöltet szörnyebbnél-szörnyebb loudness-war céljával készült "zenéket" meg Dancsót, amikor csak akarnak.

2018. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Audiotechnika ATH MT20X ugyanilyen árban van náluk,nekem a nagytesója bevállt korábban, szerintem ez is tudja amit kell. Nagyon sokáig használtam, bírta a gyűrődést, kényelmes, a környzeti zajokat viszonylag jól szűri, nagyon hosszú zsinórja van, amihez adnak egy szuper jack átalakítót is, cserélhető a párnázat. Több nem is kell, esetleg AKG-t érdemes nézni, de ahány producer annyifélére esküsznek. Én azért meg merném próbálni ezt is amit linkeltél, bár korábban nem hallottam a márkáról.
2018. júl. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és óránként pihentesd a füledet tíz percig, főleg fülesnél! ;)
2018. júl. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha komolyan gondolod és hosszú távra tervezel, 40 ezer minimum. Audio Technica, Senheiser, Shure, AKG, ezeket érdemes nézegetni. Kár olcsóbbat venni, mert azt gyorsan "kinövöd" és aztán úgyis meg kell venni a drágát, szóval így csak többet költenél..
2018. júl. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!