Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Minimum mennyiért érdemes...

Minimum mennyiért érdemes kezdő akusztikus gitárt venni?

Figyelt kérdés

Már tanultam zenét több mint 10 évig és most szeretném elkezdeni a gitárt is. Milyet érdemes venni? Kizárólag akusztikus/klasszikus érdekel.


16/f



2016. ápr. 24. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
40 körül már vannak jó Epiphone-ok, Cort-ok, ha újat akarsz. Klasszikust nem tudok ajánlani.
2016. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kojee ***** válasza:
Szerintem próbáld meg az érdeklődést szakfórumon, lehet több hasznos infót tudnak adni, pl. itt: [link]
2016. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mojjo ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez egy olyan hűde méylreható téma, hogy szakfórum kell ide :) Nem mellesleg elég szakfórumon jártam, az akusztikus/klasszikus gitárok igencsak mostohán kezelt témát jelentenek azokon.


Amúgy a kérdező egy másik kérdést is feltett a témában, oda már kapott válaszokat:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__7748209-mily..


(Vagy legalábbis igen erősen valószínűnek tartom, hogy ugyanaz a kérdező.)


Ha mélyebb kérdése van a kérdezőnek, nyugodtan tegye fel bármelyik topicban. Pl, hogy miért érdemes nylonhúros gitárt venni, miért érdemes fémhárosat, melyiknek milyen alfajtái vannak, azokra mi jellemző, miben különbözik egy olcsóbb és drágább akusztikus gitár, mit kell tudni a fafajtákról/húrokról/nyergekről/merevítésekről akármiről. Ha nem érdekli ilyen mélységben a téma, akkor viszont feleslegesen nem írnék - és szerintem más is így van vele.

2016. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én elsősorban a használtakat nézegetném, azért a pénzért, amennyiért kapsz egy olcsó, kezdőknek szánt gitárt, kis szerencsével találhatsz egy régi, de sokkal jobb minőségűt, akár még márkásat is. Egy idősebb, megfelelő körülmények között tárolt gitárnál már nem nagyon kell olyasmitől tartani, hogy 1-2 év alatt megcsavarodik a nyaka. A használati nyomok engem nemigen zavarnak egy gitáron, szerintem kifejezetten vonzó, ha egy hangszeren látszik, hogy használták.
2016. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Waff ***** válasza:
25-30 alatt rizikós gitárt venni,akár akusztikusról,akár klasszikusról van szó....20 alatt meg gitárt nem kapsz...amit kapsz az legjobb esetben is csak faldísznek jó....
2016. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!