Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen "elvetemültebb" zenei...

Milyen "elvetemültebb" zenei stílust hallgattok szívesen?

Figyelt kérdés

2018. júl. 23. 14:22
 1/10 A kérdező kommentje:

Kezdeném én :)


Anatolian Psychedelic Rock - Amikor a 70-es évekbeli funky és pszichedelika találkozik a török folklórral. Pl: Altin Gün, Darya Yildirim


https://www.youtube.com/watch?v=_J5-57lRxAM


Desert Rock - Észak-afrikából származó zeneis stílus, mely az ottani tuaregektől ered. Hangzásvilágukban vegyítik a nyugati rock és blues elemeit helyi zenei elemekkel. Pl: Tinariwen, Tamikrest, Imarhan, Bombino


https://www.youtube.com/watch?v=0YKmRKcYW90


Japán City Pop - Javarészt 80-as évekbeli japán funky és disco slágerek, amelyek az utóbbi időben kezdenek felfedeződni Nyugaton. Pl: Taeko Ohnuki vagy Miki Matsubara


https://www.youtube.com/watch?v=YixAD9GIAuY

2018. júl. 23. 14:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle zenét hallgatok, és az esetek többségében azt sem tudom, hogy az adott zenekar konkrétan melyik zenei stílushoz tartozik. Sok zenekartól csak egy-egy szám tetszik.
2018. júl. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bevallom... bár nehéz... de... musical...
2018. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

GG Allin neve mond valamit? :D

Murder Junkies

Jabbers

...

2018. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk fura kérdés, hogy mit találunk elvetemültnek. Nekem néhany radiohead dal is eléggé elszállt dolgot tartalmaz, illetve nagy kedvencem a Suuns nevezetű kanadai rokkbanda, akik manapság az egyik legérdekesebb banda szerintem.

Flying Lotus és Shigeto is amit kidob az vadállatság, és még is bent ragad a fejemben. Mount Kimbie, Chemical Brothers is hasonló számomra.

Illetve az Infected Moushroom, Astrix, Shpongle is baromira bejön, igaz ez psytrance/goa világ.

Szeretem Grimes, Mø zenéit is, és a régiek közül... Donna Summer, Brian Eno, Captain Beefheart, Frank Zappa, Talking Heads, Primus... Igaz, inkább klasszikusak, de számomra kitértek az átlagtól.


Magyarok közül pedig a Korai Öröm, bár nem is az hogy elvetemült lenne, egyszerűen csak király, és érdekes zenei anyagot tudnak nyújtani.


Azzal igazából nem is foglalkozok, hogy mi milyen stílus, inkább csak értékelem az elképzeléseket, amit igazából meglelek majdhogynem minden előadónál, akit meghallgatok.

2018. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Slam death metal, space rock (Ozric Tentacles, Shpongle forever), indusztriális zene, drone metal (Sunn O))) + Earth), mindenféle kísérletezős zene. Nem tudom, mi számít nálad elvetemült műfajnak.
2018. júl. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2018. júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Káposztáskenyér ***** válasza:

Metalcore, Deathcore, Mathcore, Death metal, Technical Death metal, Post-hardcore.


Mainstream embernek ezek a halálai.

De ezek is még néhány pop hallgató embert kiugrat a bőréből pedig ezek nem kemény zenék, de én szeretem:


Pop-punk, Punk Rock, Emo, Garage rock

2018. júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Rock metál emo bármilyen variációban 😏😏
2018. aug. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!